Само Оуен от всички Галактикос започна по-зле от Азар

Преди мача с Брюж от Шампионската лига Еден Азар призна, че до момента не показва върховата си форма и че трябва да се подобри. Зинедин Зидан му подаде ръка, като припомни как и на него му е било трудно в началото след обличането на фланелката на Реал Мадрид. Как се справиха другите Галактикос на своя старт с белия екип?

ФИГО

Луиш Фиго – първата голяма трансферна бомба на Флорентино Перес –имаше вече един гол (срещу Валенсия в дебюта си в Ла Лига) и 4 асистенции (по две срещу Малага и Атлетик Билбао) за съответстващия на този на Азар етап от сезона. Балансът откъм резултати бе 4 победи (Валенсия, Спартак Москва, Атлетик Билбао и Байер Леверкузен), 3 равенства (Спортинг Лисабон, Малага и Сантандер) и една загуба (за Суперкупата на Европа срещу Галатасарай).

ЗИДАН

Французинът нямаше лесен старт в Мадрид, както сам призна наскоро. За начало той изпусна първите четири мача от ШЛ заради пренесено от предходния си сезон с Ювентус наказание, а и му трябваше време да спечели трибуните на „Сантиаго Бернабеу“, при все че цифрите му не бяха никак лоши.

Към края на септември Зидан имаше 3 гола (Бетис, Еспаньол и Валядолид) и една асистенция (за Суперкупата на Испания срещу Сарагоса), ала вече бе изгубил два мача (Валенсия и Бетис). Първият запомнящ се от мадридистите негов мач беше чак през януари срещу Ла Коруня.

РОНАЛДО

Бразилската суперзвезда на този етап от сезона още нямаше дебют. Купен в последния ден на прозореца, Роналдо се приземи в Мадрид извън форма след пищната ваканция след спечеления Мондиал и използва месец септември за връщане на физическата си кондиция. В дебюта си през октомври впечатли: дубъл голове срещу Алавес след излизане от пейката и за само 27 минути. Трябваше му още месец, за да вкара следващото си попадение: в дербито срещу Райо Валекано на „Вайекас“.

БЕКЪМ

Дейвид Бекъм потегли чудесно в Мадрид. В края на септември имаше вече три гола, макар да бе халф, единия от тях за победата с 3:0 срещу Майорка в реванша за Суперкупата на Испания. Освен това записа и цели 5 асистенции с баланс 5 победи, едно равенство и 2 загуби (в първия мач за Суперкупата с Майорка и срещу Валенсия).

ОУЕН

Не беше леко в началото на Майкъл Оуен, който така и не се утвърди като неоспорим титуляр, макар и със „Златна топка“ във визитката си. На този етап от сезона английският нападател бе играл в едва 4 мача без нито един вкаран гол, въпреки че асистира за победата с 0:1 на гости на Майорка на старта на първенството. Първото му попадение дойде чак на 19 октомври – срещу Динамо Киев – и след това се разписа в четири поредни двубоя.

КРИСТИАНО РОНАЛДО

Това е Ел Галактико с най-доброто начало: 9 гола и една асистенция още в първия си месец преди тежката контузия в глезена срещу Марсилия. Жертвите му бяха Ла Коруня, Еспаньол, Цюрих (2 гола), Херес (2), Виляреал и Марсилия (2). Първата загуба на „белите“ за сезон 2009/10 дойде точно в първи им мач без контузения Кристиано Роналдо – срещу Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“.

КАКА

При все че етапът му в Мадрид беше разочароващ, началото не бе никак лошо, поне по отношение на цифрите: 3 гола и 3 асистенции в първия месец. Разписа се срещу Виляреал, Тенерифе и Марсилия, а головите му подавания бяха срещу Цюрих и дважди срещу Еспаньол. После попаденията му пресъхнаха: следващото му дойде чак в началото на ноември, а по-следващото – чак през февруари.

БЕНЗЕМА

Карим Бензема имаше 3 гола и 2 асистенции в само 5 мача в първия си месец като „меренге“, като не игра срещу Цюрих и Виляреал. Въпреки че целият фокус бе върху Кристиано Роналдо и Кака, дошли в същото лято като френския нападател, цифрите на Карим не бяха никак лоши. Херес и дваж Тенерифе бяха жертвите му. После конкуренцията му с Гонсало Игуаин лека-полека му отне от важността за отбора и завърши сезона с 9 попадения – лош показател предвид отличния му старт.

БЕЙЛ

Между подписването му в последния ден на трансферния прозорец, когато вече бяха изиграни два кръга от първенството, и няколко контузии Гарет Бейл още не бе се разписал в края на септември с белия екип. Бе играл в едва 3 мача, макар че в единия от тях напомни за класата си – вкара срещу Виляреал в официалния си дебют за Реал Мадрид. После влезе като смяна при голеадата с 1:6 срещу Галатасарай и през второто полувреме на загубеното дерби срещу Атлетико Мадрид (0:1).

ХАМЕС

Хамес Родригес имаше 3 гола и 2 асистенции в края на септември. Колумбиецът беше незаменим в началото на първенството и бе титуляр в почти всички мачове. При все че Мадрид изгуби Суперкупата на Испания срещу Атлетико и записа две поредни поражения срещу Реал Сосиедад и пак срещу Атлети – този път в Ла Лига, Хамес после изигра огромна роля при дългата серия от победи на „лос меренгес“.

АЗАР

„Трябва да се подобря, трябва аз да съм този, който прави разликата“, призна белгиецът този понеделник преди спънката срещу Брюж в ШЛ (2:2 на „Бернабеу“). Към момента е изиграл заради контузиите само 5 официални мача: 30 минути при победата с 3:2 над Леванте, 70 минути при загубата 3:0 на гости на Пари Сен Жермен, почти пълен мач при победата 0:1 срещу Севиля на „Писхуан“, 76 минути при 0:0 в дербито с Атлетико и пълен мач срещу Брюж.

В тези 5 двубоя Азар няма нито гол, нито асистенция, а в минутите му на терена отборът е записал само 3 точни попадения. При все че се раздава максимално в защитната фаза, белгиецът бе купен за съвсем различни неща и той отлично го знае.