Ман Сити трудно пречупи Динамо (Загреб)

Манчестър Сити имаше леки проблеми да се справи с Динамо (Загреб), но в крайна сметка спечели с 2:0 на "Етихад" в мач от група С на Шампионската лига. Рахим Стърлинг влезе като резерва и откри резултата в 66-ата минута. В самия край на срещата Фил Фоудън, който се появи в игра няколко минути по-рано, също се разписа.

Проблемите на отбора на Пеп Гуардиола дойдоха, тъй като "гражданите" пропуснаха поредица от положения през първото полувреме. Агуеро, Бернардо Силва и Давид Силва не се възползваха от добри положения, а Илкай Гюндоган удари греда. Попадение на Агуеро пък бе отменено заради игра с ръка на Бернардо Силва. Пропуските изнервиха домакините и това даде известни надежди на Динамо.

Влизането на Стърлинг в игра промени нещата. Той откри резултата след центриране на Марез, а в края подаде на Фоудън за втория гол в мача. За Рахим това бе девети гол от началото на сезона.