Цървена звезда обърна Олимпиакос с късен щурм

С късен щурм сръбският шампион Цървена звезда изкова победата у дома срещу гръцкия Олимпиакос в балканското дерби от програмата на втория кръг на мачовете в група В на Шампионската лига. В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) унижи Тотнъм в Лондон със 7:2 и оглави класирането в потока с пълен актив.
Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на "Мала Маракана", като трибуните се превърнаха в едно огромно червено-бяло море, тъй като това са цветовете и на двата отбора. На терена обаче нямаше никакви сантименти. Гостите от Пирея откриха резултата в 37-ата минута чрез Рубен Самедо, който се възползва от грешка на вратаря Милан Борян, а резултатът се запази до почивката.
В 58-ата минута Олимпиакос остана с човек по-малко на терена, след като Бензия беше изгонен за втори жълт картон.
С човек повече на терена Звезда упражни сериозен натиск и логичното се случи в 63-ата минута, когато влезлият като резерва Вулич изравни. В 82-ата минута сърбите имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но след консултация с ВАР такава не беше отсъдена. Така се стигна до 87-ата минута, когато след изпълнен от Марин корнер над всички се извиси Милунович и донесе обрата за домакините.
В добавеното време след нов ъглов удар на Марин се стигна до трети гол във вратата на Олимпиакос, а негов автор стана Бакие.
В следващия кръг Звезда гостува на Тотнъм на 22 октомври, а Олимпиакос приема Байерн.