Шахтьор удари Аталанта в края

Шахтьор постигна победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта в среща от група С на Шампионската лига. Украинците осъществиха пълен обрат, след като Сапата изведе домакините напред в 28-ата минута. Жуниор Мораеш изравни малко преди почивката, а влезлият като резерва Манор Соломон реализира победния гол в 95-ата минута.

Така Шахтьор записа първи успех в групата, а Аталанта засега не показва, че е на нивото на най-престижния клубен турнир. Италианците, които домакинстваха на "Сан Сиро" в Милано, допускат втора загуба, като на старта бяха разгромени с 0:4 от Динамо (Загреб).

Аталанта започна по-активно мача и получи отличен шанс да открие в 16-ата минута. Тогава Иличич пропусна дузпа, която Пятов блестящо спаси. Малко преди да измине половин час игра домакините стигнаха до гол, когато Дуван Сапата откри резултата. Той се възползва от центриране на Хатебьор, при което вратарят на гостите увисна и остави нападателят пред опразнената врата.

След попадението играта стана по-открита, а гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника. Малко преди почивката подаване на Патрик изведе Мораеш на отлична позиция и той изравни резултата. Украинците можеха и да поведат преди края на първото полувреме, но Марлос удари гредата от фаул.

И двата отбора имаха някои добри ситуации през втората част, но Шахтьор изглеждаше по-опасен. В заключителните секунди защитата на Аталанта не се справи с контраатака на съперника и Соломон успя да реализира за 1:2.