Байерн се подигра с Тотнъм, вкара седем на "шпорите" в Лондон

Байерн (Мюнхен) демонстрира на какво е способен, след като спечели с впечатляващото 7:2 при гостуването си на Тотнъм в Лондон в мач от група B на Шампионската лига. Баварците показаха зрялост и умения за разлика от съперника, който бе тотално надигран през второто полувреме. Гостите водеха с 2:1 на почивката

"Шпорите" поведоха в 12-ата минута с попадение на Сон и имаха положения през първото полувреме, но не се възползваха от тях. Тимът на Нико Ковач изравни три минути след първия гол в мача чрез Кимих, а в края на първото полувреме Левандовски направи резултата 1:2. В началото на втората част Серж Гнабри реализира два гола в рамките на две минути и реши мача.

Домакините върнаха едно попадение след дузпа, реализирана от Хари Кейн, но през целия мач изглеждаха уязвими в защита. Гнабри още веднъж се възползва от това в 83-ата минута, когато бе изведен зад защитита и оформи своя хеттрик. Малко преди края Левандовски и отново Гнабри се разписаха по още веднъж, като защитата на Тотнъм изглеждаше напълно неспособна да се справя с атаките на съперника.

Байерн е лидер в групата с пълен актив от шест точки, а Тотнъм има едва една и ще трябва доста да се потрудни, за да си осигури едно от първите две места.

Двубоят в Лондон започна във вихрено темпо с положения и пред двете врати, но Тотнъм бе по-активен в началото. Първата опасност обаче бе за гостите след пробив на Гнабри, който стреля силно, но право в Лорис. “Шпорите” отговориха, като подаване на Ндомбеле изведе Сон, чийто удар бе отразен от Нойер. Кореецът не се възползва от още една ситуация преди да открие резултата в 12-ата минута. Лондончани обаче запазиха преднината си по-малко от три минути. Йошуа Кимих със страхотен удар от дистанция изравни.

Темпото продължи да е високо, а Нойер направи отлично спасяване след удар на Дембеле. Малко по-късно удар на Сон мина близо до гредата. Опитният отбор на Байерн обаче чакаше своя момент и той дойде в самия край на първото полувреме. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Роберт Левандовски и той с отличен удар я прати в долния ляв ъгъл на Лорис. За поляка това бе 13-ти гол за 10 мача от началото на сезона.

Това попадение бе тежък удар за Тотнъм, който опита да промени нещата в началото на втората част. Деле Али, който няма гол в турнира от 2017 г., бе изведен на добра позиция, но стреля във вратаря. Последва двоен удар на Серж Гнабри, който реши мача. Той реализира два гола в рамките на две минути и в 55-ата минута Байерн водеше с впечатляващото 4:1. Първото му попадение бе след индивидуален пробив през центъра, а второто след добра комбинация, която за пореден път матира защитата на “шпорите”.

Отборът на Почетино продължи да се бори и след час игра Хари Кейн върна един гол от дузпа. Последваха няколко добри атаки на домакините, като удари на Сисоко и влезлия като резерва Ериксен минаха опасно близо до вратата. Изнасянето на Тотнъм в малко по-предни позиции отвори повече пространства за играчите на съперника и баварският гранд се възползва от тях в последните 10 минути на мача, които се превърнаха в кошмарни за лондончани.

Тиаго с великолепно дълго подаване изведе Гнабри и той оформи своя хеттрик. Защитата на Тотнъм в този период беше в нещо като шок. Алдервейрелд загуби топката, а Коутиньо намери Левандовски, за когото не бе проблем да я прати в далечния ъгъл за 2:6. Последва грешка на Орие, която доведе до четвъртия гол на Гнабри в мача.

ТОТНЪМ - БАЙЕРН 2:7
1:0 - Сон (12)
1:1 - Кимих (15)
1:2 - Левандовски (45)
1:3 - Гнабри (53)
1:4 - Гнабри (55)
2:4 - Кейн (59-д)
2:5 - Гнабри (83)