Шампионска Лига

Байерн се подигра с Тотнъм, вкара седем на "шпорите" в Лондон

01 октомври 2019 | 23:51 - Обновена
Байерн (Мюнхен) демонстрира на какво е способен, след като спечели с впечатляващото 7:2 при гостуването си на Тотнъм в Лондон в мач от група B на Шампионската лига. Баварците показаха зрялост и умения за разлика от съперника, който бе тотално надигран през второто полувреме. Гостите водеха с 2:1 на почивката

"Шпорите" поведоха в 12-ата минута с попадение на Сон и имаха положения през първото полувреме, но не се възползваха от тях. Тимът на Нико Ковач изравни три минути след първия гол в мача чрез Кимих, а в края на първото полувреме Левандовски направи резултата 1:2. В началото на втората част Серж Гнабри реализира два гола в рамките на две минути и реши мача.

Домакините върнаха едно попадение след дузпа, реализирана от Хари Кейн, но през целия мач изглеждаха уязвими в защита. Гнабри още веднъж се възползва от това в 83-ата минута, когато бе изведен зад защитита и оформи своя хеттрик. Малко преди края Левандовски и отново Гнабри се разписаха по още веднъж, като защитата на Тотнъм изглеждаше напълно неспособна да се справя с атаките на съперника.

Байерн е лидер в групата с пълен актив от шест точки, а Тотнъм има едва една и ще трябва доста да се потрудни, за да си осигури едно от първите две места.

Двубоят в Лондон започна във вихрено темпо с положения и пред двете врати, но Тотнъм бе по-активен в началото. Първата опасност обаче бе за гостите след пробив на Гнабри, който стреля силно, но право в Лорис. “Шпорите” отговориха, като подаване на Ндомбеле изведе Сон, чийто удар бе отразен от Нойер. Кореецът не се възползва от още една ситуация преди да открие резултата в 12-ата минута. Лондончани обаче запазиха преднината си по-малко от три минути. Йошуа Кимих със страхотен удар от дистанция изравни.

Темпото продължи да е високо, а Нойер направи отлично спасяване след удар на Дембеле. Малко по-късно удар на Сон мина близо до гредата. Опитният отбор на Байерн обаче чакаше своя момент и той дойде в самия край на първото полувреме. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Роберт Левандовски и той с отличен удар я прати в долния ляв ъгъл на Лорис. За поляка това бе 13-ти гол за 10 мача от началото на сезона.

Това попадение бе тежък удар за Тотнъм, който опита да промени нещата в началото на втората част. Деле Али, който няма гол в турнира от 2017 г., бе изведен на добра позиция, но стреля във вратаря. Последва двоен удар на Серж Гнабри, който реши мача. Той реализира два гола в рамките на две минути и в 55-ата минута Байерн водеше с впечатляващото 4:1. Първото му попадение бе след индивидуален пробив през центъра, а второто след добра комбинация, която за пореден път матира защитата на “шпорите”.

Отборът на Почетино продължи да се бори и след час игра Хари Кейн върна един гол от дузпа. Последваха няколко добри атаки на домакините, като удари на Сисоко и влезлия като резерва Ериксен минаха опасно близо до вратата. Изнасянето на Тотнъм в малко по-предни позиции отвори повече пространства за играчите на съперника и баварският гранд се възползва от тях в последните 10 минути на мача, които се превърнаха в кошмарни за лондончани.

Тиаго с великолепно дълго подаване изведе Гнабри и той оформи своя хеттрик. Защитата на Тотнъм в този период беше в нещо като шок. Алдервейрелд загуби топката, а Коутиньо намери Левандовски, за когото не бе проблем да я прати в далечния ъгъл за 2:6. Последва грешка на Орие, която доведе до четвъртия гол на Гнабри в мача.

Лукас Моура Лукас Моура27 Иван Перишич14 Иван Перишич
88' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
87' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
83' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
Хари Уинксизлиза Хари Уинкс  81'
Ерик Ламелавлиза Ерик Ламела
72' Жером Боатенг  Жером Боатенгизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Деле Алиизлиза Деле Али  71' Кингсли Коман  Кингсли Команизлиза
Лукас Моуравлиза Лукас Моура  Иван Перишич  Иван Перишичвлиза
Танги Ндомбелеизлиза Танги Ндомбеле  64'
Кристиан Ериксенвлиза Кристиан Ериксен
Хари Кейндузпа Хари Кейн  61'
55' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
53' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
Хари Кейнжълт картон Хари Кейн  46' Дейвид Алаба  Дейвид Алабаизлиза
Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантаравлиза
45' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Танги Ндомбележълт картон Танги Ндомбеле  42'
25' Серж Гнабри  Серж Гнабрижълт картон
15' Йошуа Кимих  Йошуа Кимихгол