Ювентус записа една от най-лесните си победи (видео)

Сравнително лесно Ювентус записа първата си победа в Шампионската лига тази есен, като победен беше тимът на Байер (Леверкузен) - 3:0. На “Алианц Стейдиъм” в Торино домакините стигнаха до успеха след попадения на Гонсало Игуаин в 17-ата минута, на Федерико Бернардески в 62-ата и на Кристиано Роналдо в 89-ата. Така “бианконерите” вече имат 4 точки. С толкова е и Атлетико Мадрид, който по същото време срази Локомотив (Москва) с 2:0 като гост. Руснаците остават с 3 пункта, а “аспирините” са последни без актив.

За Юве беше важно да съхрани сили за дербито с Интер в неделя и всичко протече според плана. Играчите пък на Леверкузен не създадоха почти нищо смислено.

Маурицио Сари направи четири промени в сравнение с тези, които започнаха срещу СПАЛ през уикенда. Гонсало Игуаин стартира в атака за сметка на Пауло Дибала, Алекс Сандро се завърна на левия бек и Блес Матюиди влезе отново в халфовата линия, а Аарън Рамзи и Адриен Рабио седнаха на пейката. Федерико Бернардески също беше титуляр.

Трима бяха новите в редиците на Леверкузен. Голямата надежда на германския футбол Кай Хавертц започна от първата минута, а в предни позиции изнесен беш Лукас Аларио. На загрявката Ларс Бендер се контузи и вместо него се появи Митчел Вайзер.
Ювентус бързо наложи превъзходството си, макар поне в началните минути германците да бяха агресивни. Домакините изчакаха спокойно до 17-ата минута, когато централният защитник Йонатан Та се обърка след игра с глава и Игуаин веднага се възползва, като с удар по земята не даде шанс на Лукас Храдецки - 1:0.
Попадението накара домакините да действат спокойно и да чакат своя миг за втори гол. В 26-ата обаче Кевин Фоланд се включи опасно вляво и центрира, но защитник изби в корнер.
Пипита получи своя шанс за ново попадение в 39-ата минута, когато отново шутира добре, но тоз път вратарят на Леверкузен спаси.
На полувремето треньорът на "аспирините" Петер Бос замени Керем Демирбай с Надим Амири. Германците веднага създадоха две положения, а Чарлес Арангис шутира опасно, но Сандро изби с глава.
Тихият до момента Кристиано Роналдо напомни, че е на терена, след като в 54-ата минута направи странична ножица, но тя не доведе до опасност.
След още три минути Хуан Куадрадо изведе португалеца на отлична позиция, но Храдецки парира.
В 62-ата вратарят не можа да стори нищо, след като Роналдо и Игуаин комбинираха, за да може след това Бернардески за изстреля кълбото с левия крак за 2:0.
Игуаин продължи да разпилява защитата на Байер и в 74-ата подаде на Роналдо, който беше сам срещу вратаря. Храдецки обаче спаси изстрела на мегазвездата.
В 78-ата Леверкузен изпусна своя шанс да върне интригата. Тогава Паулиньо прехвърли излезлия напред Войчех Шчесни, но топката прелетя над гредата.

Роналдо все пак не беше казал последната си дума. Той порази целта за 3:0 в предпоследната минута след отлична асистенция на Дибала.
В следващия кръг от групата Ювентус пак е домакин - на Локомотив, а Байер ще пътува до “Уанда Метрополитано”.