Парма ликува след зрелище с Торино (видео)

Отборите на Парма и Торино направиха истинско зрелище в сблъсъка помежду си от 6-ия кръг на Серия “А”. В този мач имаше почти всичко, което зрителите могат да пожелаят - пет гола, пропусната дузпа, червен картон, обрати и какво ли още не. Домакините обаче ликуваха в крайна на срещата, записвайки победа с 3:2 в своя полза.

Шоуто започна още във 2-ата минута, когато Деян Кулушевски откри резултата за Парма. Той завърши отлична контраатака на домакините за 1:0.

Торино обаче бързо успя да изравни. В 12-ата минута Симоне Верди центрира отляво и Кристиан Ансалди с глава бе точен за 1:1.

Парма можеше да си върне преднината в 31-ата минута, когато получи дузпа за игра с ръка на Глейсон, който получи втори жълт и червен картон, но Жервиньо пропусна от бялата точка.

За сметка на това Торино излезе напред в 43-ата минута също от дузпа, реализирана от Андреа Белоти.

В самия край на първата част обаче пармалатите отново успяха да въстановят равенството. Кулушевски пусна страхотен извеждащ пас за Андреас Корнелиус, който с едно докосване насочи топката във вратата за 2:2.

Битката продължи и през втората част, но численото предимство на домакините си каза думата и в 88-ата минута те стигнаха до успеха. Едно центриране в наказатеното поле доведе до разбъркване, в което Роберто Инглезе бе най-съобразителен и отблизо вкара за 3:2.

Така Парма се поздрави с успеха и се изравни по точки с Торино. И двата тима имат по 9 и се намират на 8-ата и 9-ата позиция в класирането.