Арарат-Армения спечели ключов мач, Пашов с 90 минути и картон

Отборът на Арарат-Армения спечели ключов мач в местното първенство срещу един от големите си конкуренти Пюник (Ереван). Той се наложи с 3:1, като направи обрат, за да вземе трите точки. Българинът Георги Пашов изигра пълни 90 минути за домакините и се представи на ниво, като получи и жълт картон.

Пюник пръв откри резултата в срещата още в 6-ата минута. Точен бе Арас Йозбилиз от фаул. Арарат обаче изравни в 18-ата минута чрез Майлсон, като първата част приклюи при този резултат.

През второто полувреме домакините направиха и пълен обрат. Кобялко вкара втория гол за Арарат в 58-ата минута, а крайното 3:1 оформи Аветисян в 70-ата минута след хубава атака, в която участие взе и Пашов.

След този успех Арарат-Армения вече има 16 точки и излезе на 4-ото място в класирането, но е с два мача по-малко от водача Арарат (Ереван), който има 19 точки. Пюник пък е на 6-ата позиция с 12 точки.