Локо (Пловдив) надигра трудно Витоша, "смърфовете" дръпнаха на ЦСКА-София (видео+галерия)

Отборът на Ломомотив (Пловдив) записа успех с 3:2 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от 11-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите реализираха Диниш Алмейда (33), Георги Илиев (52) и Димитър Илиев (66). Точни за "тигрите" бяха Атанас Кабов (53) и Венцислав Бонев (92).

58 Витоша Бистрица - Локомотив Пловдив

"Смърфовете" продължават със страхотната си форма в шампионата. Тимът на Бруно Акрапович се намира на трета позиция с актив от 23 точки. С този успех те събраха с 4 повече от ЦСКА-София. Витоша пък остава твърдо на последната позиция с едва 3 пункта.

Първата отлична ситуация в срещата се откри пред вратата на домакините. В 6-ата минута Первиз Умарбаев отправи страхотен удар, но Кристиян Кацарев изби коженото кълбо.

В 24-ата минута Бирсент Карагарен опита изстрел, който обаче излезе в аут.

В 33-ата минута "смърфовете" стигнаха до първия гол в срещата. Георги Илиев отправи фантастично центриране в наказателното поле, където Диниш Алмейда заби с глава поредното си попадение за Локомотив.

Малко по-късно Димитър Илиев нахлу в наказателното поле, преодоля няколко играчи на "тигрите", но ударът му излезе в аут.

Втората част започна отлично за гостите от Пловдив. В 52-ата минута Георги Илиев демонстрира за пореден път уникалната си класа. Опитният футболист вкара фантастичен гол от воле в мрежата на Кацарев.

Секунди по-късно Атанас Кабов върна интригата в мача. Младият футболист разстреля вратаря на "черно-белите" с мощен шут по диагонала.

В 65-ата минута Атанас Кабов направи нарушение в наказателното поле срещу Бирсент Карагарен. Главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа, която бе реализирана от Димитър Илиев.

В 76-ата минута се откри добър шанс пред Григор Долапчиев. Нападателят излезе сам срещу Мартин Луков, който обаче се хвърли в краката на стрелеца и успя да улови топката.

В последните секунди на срещата Венцислав Бонев вкара втори гол в мрежата на Локомотив, но това попадение не се оказа достатъчно за Витоша, за да спечели поне точка.

В следващия кръг "черно-белите" гостуват на Етър, а Витоша ще се изправи срещу ЦСКА-София на стадион "Българска армия".

ВИТОША - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3

0:1 Алмейда (33)
0:2 Г. Илиев (52)
1:2 Кабов (53)
1:3 Д. Илиев (66 д.)
2:3 Бонев (92)