Национал на България е със счупен нос

Българският национал Георги Костадинов е със счупен нос, но няма да се подлага сега на операция, за да бъде на разположение на националния отбор за мачовете с Англия и Черна гора през октомври, съобщи самият футболист пред БТА.

Костадинов е получил фрактура на носа още в първите минути на вчерашния мач с ФК Краснодар от руското първенство, който неговият Арсенал (Тула) загуби с 0:2. Въпреки контузията, Костадинов остана на терена през цялото време.

"Днес направихме снимка на носа и се оказа, че имам счупване. Лекарят на клуба поиска утре да отида на операция, но аз отказах, защото искам да помогна на националния отбор в мачовете с Англия и Черна гора през октомври. Ако бях направил операцията, щях да бъда дълго извън строя. Може би ще направя операцията след края на полусезона, ако издържа дотогава. В момента ме боли и главата, и носът. Ще видим колко ще отшуми болката и кога, разказа Костадинов.

"Пропуснах гостуването на "Уембли" и това на Република Ирландия, не искам да пропускам и втората среща с Англия. Смятам, че можем да се представим много по-добре. Освен това, искам да играя и за Арсенал (Тула), защото вече четири мача нямаме победа. След миналия успешен сезон за клуба, е време да спрем тази серия и се надявам това да се случи още в мача с Локомотив (Москва) още тази неделя, каза още халфът. А загубата от ФК Краснодар Костадинов коментира така:

"До първия гол за домакините, който дойде от доста спорна дузпа, бяхме почти безгрешни. Те не създадоха нито една реална голова ситуация. И после тази дузпа от нищото промени развоя на мача. През второто полувреме тръгнахме да търсим изравняване и атаките бяха и в двете посоки. Те стигнаха до втори гол и така спечелиха, завърши бившият халф на Левски, Берое и Лудогорец.