Фиорентина зашлеви пореден звучен шамар на Милан (видео)

Кризата в Милан се задълбочава все повече. Тази вечер “росонерите” допуснаха трета поредна загуба в Серия “А”. Те паднаха с 1:3 в домакинството си на Фиорентина от 6-ия кръг на “Джузепе Меаца”. “Виолетовите” стигнаха до успеха с голове на Ерик Пулгар от дузпа в 14-ата минута, Гаетано Кастровили в 66-ата минута и Франк Рибери в 78-ата минута. Гостите можеха да спечелят и още по-убедително, тъй като имаха още доста добри положения в мача, като пропуснаха и втора дузпа, а освен това и техен гол бе отменен заради засада. Домакините пък играха с човек по-малко от 55-ата минута, когато Матео Мусакио бе изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР. Почетното попадение за Милан бе дело на Рафаел Леао в 80-ата минута. Така "росонерите" записаха 4 загуби в първите 6 кръга за пръв път от сезон 1938-39 насам.

Домакините на “Джузепе Меаца” излязоха с Кшищоф Пьонтек и Рафаел Леао в атака, а от по-задни позиции ги подкрепяше Сусо. В средата на терена пък ще действаха Франк Кеси, Исмаел Бенасер и Хакан Чалханоглу.

За Фиорентина атаката водеха Федерико Киеза и Франк Рибери. В средата пък започнаха Милан Бадел, Ерик Пулгар и Гаетано Кастровили.

Първият удар в мача бе отправен от Давиде Калабрия в 8-ата минута, но той бе доста неточен и не застраши вратата на Бартоломей Драговски.

Фиорентина отговори с доста по-опасна атака. В 11-ата минута Киеза изскочи на стрелкова позиция и Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва решително след неговия изстрел в близкия ъгъл.

В 13-ата минута Франк Рибери направи страхотен пробив, като навърза няколко защитници на Милан и отправи шут, който бе отразен от Донарума. При последвалото разбъркване Киеза бе спънат в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ерик Пулгар изпълни 11-метровия удар и бе точен за 0:1.

Милан опита да отговоир и в 24-ата минута изстрел на Сусо бе спасен от вратаря. По-малко от минута по-късно и Матео Мусакио обстрелва с глава вратата на съперника, но без особен успех.

В 28-ата минута Федерико Киеза вкара топката във вратата на Милан, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 37-ата минута Ерик Пулгар стреля от дистанция по земя и кълбото премина доста близо до гредата. Минута по-късно по подобен начин и Киеза опита да притесни стража на съперника, но и той не намери очертанията на вратата.

Милан нямаше много идеи в атака. В 42-ата минута Чалханоглу опита далечен удар, но право в ръцете на вратаря.

Треньорът на "росонерите" Марко Джампаоло направи промяна на полувремето и на мястото на Франк Кеси влезе Раде Крунич.

В 55-ата минута обаче домакините останаха в намален състав. Матео Мусакио влезе грубо в краката на Рибери и съдията му показа директен червен картон, след като разгледа ситуацията с ВАР.

Фиорентина веднага вдигна оборотите и в 58-ата минута Пулгар тества Донарума от дистанция, но стражът се намеси отлично и опази вратата си.

В 66-ата минута резултатът бе удвоен. Киеза центрира по земя отдясно, Донарума не се намеси по най-добиря начин и прати топката в краката на Кастровили, който не сгреши за 0:2.

В 68-ата минута Кастровили бе съборен от Бенасер в пеналта и съдията даде втора дузпа за Фиорентина. Този път обаче Донарума спаси удара на Киеза от бялата точка.

В 78-ата минута обаче резултатът стана класически. Киеза напредна на скорост и изведе Рибери в наказателното поле. Там французинът елегантно финтира прекия си пазач и стреля в близкия ъгъл за 0:3.

Милан успя да върне едно попадение в 80-ата минута. Рафаел Леао премина като на парад през защитата на гостите и елегантно вкара за 1:3.

Това обаче бе всичко по-интересно в мача и Фиорентина заслужено се поздрави с успеха. Това бе втора поредна победа за "виолетовите", които събраха актив от 8 точки и излязоха на 9-ата позиция в класирането. Милан пък продължава да затъва и вече е 16-и с едва 6 спечелени точки до момента.