Тонов: Моите футболисти ме изненадаха с лежерното си поведение

Наставникът на Севлиево Анатоли Тонов изрази разочарование от загубата с 1:2 от Янтра (Габрово), която свали тима му от върха в Северозападната Трета лига.

"Действително здрав мач за нашите стандарти. Проспахме първите 30 минути и получихме два гола. Хубавото е, че върнахме едно попадение преди почивката. През втората част заиграхме по-добре, но пропуснахме доста прилични ситуации. Футболът обаче се брои на голове. Ако бяхме вкарали изравнителен гол, имаше време и да обърнем нещата в наша полза. Нямахме шанса да изравним и продължаваме напред. Янтра не ни изненада. Изненадан съм от моите футболисти, които започнаха мача много лежерно, припряно, неконцентрирано. Ще говорим и ще видим защо се получи така.

Радостното е, че игрово промениха нещата след почивката, но цифрово не успяхме. Пропуските са плод на шанс, умения, късмет понякога. Едно дерби винаги има напрежение. Няколко момчетата не успяха да си контролират нервите, но всичко беше в рамките на нормалното. Още следващата седмица се надявам да играем по-добре, да победим, но за да се случи, трябва да вкараме един гол повече от противника", сподели Тонов.