Сент Етиен излъга Ним и сложи край на черната си серия

Отборът на Сент Етиен прекъсна серията си от седем мача без успех във всички турнири, побеждавайки като гост с 1:0 тима на Ним в двубой от 8-ия кръг на Лига 1.

Домакините доминираха през почти целия мач, като имаха повече възможности за гол от противника си, който си тръгна с победата благодарение на Матийо Дебюши, който се разписа с глава в 68-ата минута след центриране от корнер. В 74-ата минута гостите останаха с човек по-малко в 74-ата минута, когато Ромен Амума си изкара втори жълт и съответно червен картон. Ним обаче не се възползва от численото си превъзходство и така последната му победа над този съперник си остава през далечната 1975 година.

Въпреки днешния си успех, Сент Етиен е на предпоследното 19-о място в класирането с 8 точки. Ним има същия актив, но е 15-и заради по-добрата си голова разлика.