Николай Василев: Янтра има най-добрият отбор в тази група

Треньорът на Янтра (Габрово) Николай Василев беше много доволен, че тимът му надви Севлиево в дербито от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига. Габровци взеха победата с 2:1 при визитата си и вече са лидери в първенството.

"Стана дерби между двата най-добри отбора в тази група. Мачът оправда очакванията. Влязохме отлично в мача, като поведохме с два гола, но пропуснахме да решим всичко. Имахме шансове да вкараме трети и четвърти гол. Получихме нелеп гол, след което беше трудно до почивката. През втората част направихме принудителните смени, това че играчи се наложи да играят нестандартни за тях позиции и червения картон за важен играч, какъвто и Християн Кожухаров, си оказаха влияние. Домакините направиха натиск, а ние имахме късмет в края, когато и гредата беше ударена от Севлиево. Все пак заслужено спечелихме. Победата е сладка, като всяка една такава. Все пак е септември, а шампионатите се печелят през април и май. При нас ситуацията е сложна, тъй като от два клуба направихме един. Тепърва ще играем срещу останалите добри отбори. Чисто футболно имаме най-добрият отбор в групата. Все пак от нас зависи дали ще спечелим групата.

Ексцесиите през втората част са нещо нормално между Янтра и Севлиево. Съжалявам за всичко това, но емоциите в тези мачове винаги ги е имало", коментира Василев.