ЦСКА-София се сгромоляса срещу Берое, "червените" далеч зад Лудогорец и Левски (видео)

Берое постигна първа победа срещу ЦСКА-София под ръководството на Александър Томаш, след като спечели с 2:1 домакинството си на червените в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Ибрахима Конте откри резултата в 31-ата минута, а в 78-ата Рубен Бригидо удвои. В 90-ата минута Али Соу оформи крайния резултат.

97 Берое - ЦСКА-София

Поражението остави гостите на четвърто място в класирането, на 8 точки от лидера Лудогорец и на 7 зад Левски.

Иначе сред 11-те на червените се завръна Тиаго, който в последните няколко шампионатни двубоя бе загубил титулярното си място. Бусато отново започна под рамката на вратата за сметка на Черниаускас.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Единстния удар отправи Евандро в 14-ата минута, но той излезе далеч в аут.

Феновете на домакините пък опънаха плакат "Вън бездушниците от Берое" и до 20-ата минута не скандираха в подкрепа на своите любимци.

В 18-ата минута Конте преодоля двама футболисти в червено и стигна на два метра от вратата на гостите, след което опита да намери свой съотборник, но не сполучи и топката излезе в корнер.

Конте обаче коригира своя мерник в 31-ата минута. Тогава Охене отне топката от Кери в средата на терена, след което напредна и пусна към Конте. Нападателят на заралии финтира Албентоса и след шут по земя от 18 метра вкара под плонжа на Бусато с първия точен удар в мача.

В заключителните секунди на първата част Кери стреля добре от фаул, но топката премина на около половин метър покрай горния ляв ъгъл на пазената от Перниш врата. Малко след тази ситуация и Тиаго опита да реализира от пряк свободен удар, но и той не уцели целта, а след това реферът Драгомир Драганов свири край на първото полувреме.

В 51-ата минута ЦСКА-София можеше да изравни, когато Соу надбяга Бандаловски, излезе под ъгъл сам срещу Перниш, но нападателят на червените стреля в тялото на беройския страж.

Шест минути по-късно Йосипович се озова за момент фронтално сам срещу вратаря след грешка в центъра на гостуващата отбрана, но изигра положението лошо и притичалият Бикел му отне топката.

В 65-ата минута Берое за малко не вкара втори гол. След центриране от корнер Алкан отклони топката с глава към Генев, който също с глава стреля от четири-пет метра, но право в ръцете на Бусато. Червените отговориха с добър диагонален удар на Малинов, който излезе в аут.

Напористата игра на Берое даде резултат и в 78-ата минута, когато Рубен Бригидо вкара още веднъж в червената врата. Цветков отне топката в центъра на терена, преодоля с нея двайсетина метра и попаде към своя съотборник. Бригидо овладя, финтира Занев и реализира под напречната греда след мощен параболичен шут с десния крак.

В 84-ата минута Берое като по чудо не отбеляза трето попадение. Камбуров получи на около 15 метра от голлинията, а изстрелът му по диагонал профуча на сантиметри покрай дясната греда.

ЦСКА-София върна един гол в 90-ата минута, когато Али Соу вкара с глава след центриране от фаул, но за повече червените нямаха време и в крайна сметка инкасираха второто си поражение в шампионата.

То ги остави на четвърто място в efbet Лига на само точка пред петия Берое.

БЕРОЕ - ЦСКА-СОФИЯ 2:1