Страсбург удари Монпелие като домакин

Отборът на Страсбург постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Монпелие в среща от 8-ия кръг на Лига 1.

Единственото попадение в мача отбеляза Людовик Ажорк в 25-ата минута, когато с глава засече центриране на Александър Джикю. В добавеното време на първата част гостите можеха да изравнят, след като получиха дузпа за фаул на Мохамед Симакан срещу Петър Шкулетич в наказателното поле. Именно потърпевшият се зае с нейното изпълнение, но противниковият страж Матс Зелц спаси неговия удар. Така домакините стигнаха до втори пореден успех на свой терен.

С трите точки от днес Страсбург събира 9 и вече е 14-и в класирането. Монпелие остава 10-и с 11 пункта.