Джеко отново се превърна в герой за Рома (видео)

Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 като гост на Лече в двубой от шестия кръг на Серия “А”.

Единственото попадение в мача отбеляза Един Джеко, който в 56-ата минута с глава засече центриране на Хенрих Мхитариян. Така босненецът във второ поредно гостуване носи трите точки за своя тим, след като при визитата преди седмица на Болоня именно той оформи крайното 2:1 за “вълците” с гол в последните секунди на срещата. Днес римляните можеха да победят и с по-голям резултат, но в 80-ата минута противниковият вратар спаси изпълнената от Александър Коларов дузпа, която беше свирена за игра с ръка на Фабио Лучиони. Лоша новина за гостите са контузиите, които Мхитариян и Лоренцо Пелегрини получиха по време на срещата.

С този успех Рома събра 11 точки, което отрежда на отбора 5-ата позиция в класирането. Лече се намира на 15-ото място с 6 пункта.