100 години ски спорт в България

Удинезе сложи край на негативна серия

Удинезе записа първа победа след четири кръга без успех в Серия А, след като стигна до 1:0 в домакинството си на Болоня. Единственото попадение в мача бе реализирано от Стефано Окака в 27-ата минута. Тогава нападателят се възползва от центриране на Ларсен и с глава прати топката в мрежата.

Домакините имаха известно предимство през първото полувреме, когато Окака имаше още една добра възможност. След почивката Болоня владееше топката, но трудно създаваше положения. Влезлият като резерва Кевин Лазаня пък можеше да удвои аванса на Удинезе.

С този успех тимът от Удине се изкачи на десето място с актив от 7 точки, а Болоня има точка повече.