Икономичен Лудогорец си тръгна с победа от Русе (видео)

Шампионът Лудогорец стигна до победа с 1:0 при визитата си на Дунав в Русе в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” не изиграха най-блестящия си двубой, но все пак стигнаха до важните три точки. Единственото попадение бе дело на Клаудиу Кешерю в средата на първата част.

Домакините от своя страна имаха няколко опасни влизания към половината на съперника, с които да шокират разградчани, но не демонстрираха необходимата класа в предни позиции, за да материализират влизанията си в наказателното поле на гостите, а може би бяха и прекалено респектирани от лидера в класирането.

Наставникът на "орлите" Станислав Генчев заложи на вратата на Пламен Илиев, а в защита Станислав Манолев, Антон Недялков, Рафаел Форстър и Сисиньо. В халфовата линия действаха Стефан Баджи и Абел Анисе. Малко по-напред бе Марселиньо, а по двете крила Джоди Лукоки и Вандерсон. Атаката пък бе водена от Клаудиу Кещерю.

Резултатът бе открит от гостите в 23-ата минута. Тогава Кешерю свали към Лукоки, който стреля към вратата, но ударът му бе блокиран от Росен Колев. Топката обаче се озова точно на крака на румънеца, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

В следващите минути Лудогорец продължи да контролира ситуацията на терена, но така и не стигна до ново чисто положение. В края на полувремето дойде най-чистата ситуация за домакините през първата част. При едно центриране Ахмед Ахмедов стреля с глава, но ударът му мина над вратата на Пламен Илиев.

През втората част Лудогорец значително намали оборотите и даде възможност на Дунав да погледне по-смело към вратата на Илиев. На няколко пъти домакините стигнаха до положения, но Ахмедов не успя да се възползва. Постепенно обаче Дунав поизчерпа физическите си сили, а Лудогорец реши да действа по-икономично с оглед на предстоящия мач с Ференцварош от Лига Европа.

Десетина минути преди края дойде и най-спорната ситуация в мача. Илиев не успя да улови добре една центрирана топка, след което се сблъска с Мартин Костадинов. Съдията обаче прецени, че няма основания да отсъди дузпа, въпреки претенциите на някои от играчите на домакините.

Така Лудогорец си върна първото място в класирането, което бе отстъпено вчера след победата на Левски над Ботев (Враца). "Орлите" са с 27 точки, докато "сините" остават с една по-малко. В следващия кръг двата тима се срещат един срещу друг в Разград. Дунав от своя страна е десети с десет точки.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Кешерю (23)