Кошмарът на Ботев (Пд) продължава с пълна сила, 10 от Славия превзеха Коматево (видео)

Кошмарното представяне на Ботев (Пловдив) през този сезон в efbet Лига продължава с пълна сила. "Канарчетата" отстъпиха с 0:1 на Славия в домакинството си от 11-ия кръг и вече заемат предпоследното 13-то място в елита на България. По-големият проблем за "жълто-черните" е, че противникът, който беше в серия от пет мача без успех в шампионата, го победи с човек по-малко, след като Димитър Велковски беше изгонен още преди почивката. Единственото попадение беше дело на Славчо Шоколаров, който се разписа в 25-ата минута, след като се възползва от лоша намеса на Янко Георгиев. Малко преди червения картон за гостите, домакините имаха претенции, че реферът Никола Попов не зачете гол на Кристиян Димитров с глава.

Бъдещето на треньора на пловдивчани Желко Петрович изглежда вече далеч от Пловдив, след като феновете мощно освиркваха него и играчите, като поискаха оставката на специалиста и започнаха да скандират името на бившия предшественик Николай Киров. "Белите" пък поеха въздух след поредицата от неуспешни резултати и прекъснаха черната си серия, записвайки трети успех през тази кампания и първи далеч от "Овча Купел".

Треньорът Желко Петрович, чийто стол сериозно се клатеше още преди мача, направи шест промени от загубата с 0:2 от Черно море. Янко Георгиев, Джонатан, Марко Перван, Радослав Терзиев, Станислав Шопов, Александър Тонев започнаха вместо Георги Аргилашки, Филип Филипов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем и Антонио Вутов.

Наставникът на гостите Златомир Загорчич направи четири промени от загубата с 0:2 от Левски в предния кръг. Георги Георгиев, Емил Виячки, Янис Карабельов и Цветелин Чунчуков замениха Георги Петков, Петър Патев, Давид Муньос и Калоян Кръстев.

Двубоят беше равностоен, въпреки че столичани играеха по-компактно, но без да има положения. В 23-ата минута Тодор Неделев стреля в стената от фаул от 20 метра, заради който Велковски получи жълт картон. Малко след това Славия излезе напред в резултата. Вратарят на Ботев Янко Георгиев не успя да изчисти добре центриране в наказателното поле, пращайки топката в Шоколаров. Той стреля от границата на наказателното поле и даде аванс на своя тим с първото си попадение за сезона и общо трето за клуба в шампионата. Интересното е, че в 11-и пореден мач домакините получават гол през този сезон.

Попадението стресна "жълто-черните", които натиснаха, но без да имат много идеи и положения. Все пак в 41-ата минута резултатът можеше да стане 1:1, но Никола Попов даде знак играта да продължи, когато вратарят Георги Георгиев изби топката малко зад голлинията след удар с глава на Кристиян Димитров. Дори от повторенията не стана много ясно дали топката е минала изцяло голлинията, въпреки че останаха съмнение, че гол имаше. Въпреки протестите на домакините съдията не промени своето решение. Попов показа червен картон при следващата атака на "канарчетата", когато Велковски изрита лошо Джонатан и получи втори жълт картон.

Буквално в продълженията на първата част Неделев нанесе силен удар, който първоначално Георгиев не успя да избие добре, но след това улови топката.

След почивката резервата Еберт Кардосо напредна отляво и стреля, но топката се отби във Виячки и попадна в ръцете на Георгиев. Най-чистото положение за Ботев беше пропуснато в 53-ата минута  от Перван, който със страхотен финт се освободи от защитник и сам срещу вратаря стреля над гредата.

Ботев продължи да атакува, но без идея, а гостите с човек по-малко не пропускаха да контраатакуват. Гол на Галин Иванов беше отменен заради спорен фаул срещу вратаря Георгиев. Вратарят на пловдивчани парира Иванов и Радослав Кирилов, докато Тонев, Виана и Неделев опитаха да изравнят, но това не се случи и феновете изпратиха играчите и Петрович с освирквания и скандирания за оставки към цялото ръководство.

Ботев има само девет точки, колкото има и Царско село, който го победи също насред "Коматево". Единствено с по-лоши показатели от Ботев е последният Витоша (Бистрица). "Канарчетата" гостуват на Ботев (Враца), а Славия приема Царско село в следващия кръг.

БОТЕВ (Пд) - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Шоколаров (25)