Наполи пое въздух, Балотели с първи гол (видео)

Отборът на Наполи победи трудно с 2:1 Бреша в ранния неделен мач от 6-ия кръг на Серия "А". Дрис Мертенс (13) и Костас Манолас (45+4) бяха точни за победителите, докато Марио Балотели (67) отбеляза първото си попадение след завръщането си в калчото през втората част. Играчите на Карло Анчелоти се изкачиха на четвърто място с 12 точки, а гостите останаха с шест точки след четвъртото си поражение за сезона.

Наставникът на неаполитанците Карло Анчелоти остави капитана Лоренцо Инсиние на пейката, а на мястото на наказания Калиду Кулибали започна Никола Максимович. Оспина пек беше на вратата, докато Фернандо Йоренте и Дрис Мертенс водеха атаката. Еудженио Корини пък заложи в атака на Донарума и Балотели, а Спалек беше плеймейкър на новаците. Младият Тонали, Бисоли и Десена бяха халфовете.

Нападателят Балотели излезе на терена със своята дъщеря Пия, която беше с екип на Наполи. Първородното дете на голмайстора живее в Неапол.

След добри начални минути на Бреша домакините поведоха в резултата. Точен беше Мертенс в 13-ата минута. Фабио Руис намери Кайехон, който подаде към белгиейца и той вкара своя 114-и гол за клуба от 286 срещи.

Така Мертен се доближи само на едно попадение от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 гола от 259 мача.

Играчите на Анчелоти бяха по-добри и стигнаха до втори гол секунди преди края на първата част. Този път негов автор беше Манолас. Гръцкият защитник вкара с глава.

След почивката Бреша започна да играе по-добре, а в 50-ата минута попадение на Тонали беше отменен поради фаул.

Наполи разчиташе на контраатаки и Мертенс пропусна трети гол, а в 67-ата минута Балотели отбеляза своето първо попадение за гостите. Той беше точен с глава след центриране от корнер, а попадението е първо за него в Серия "А" от 22 септември 2015 година.

Малко по-късно Максимович се контузи и напусна принудително, а на контраатака Пьотър Жиелински,  Кайехон и Елмас пропуснаха да се разпишат за трети път.