Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Херта напълни мрежата на Кьолн

Втора поредна победа отдалечи Херта (Берлин) от долната част на класирането в Бундеслигата и върна настроението в тима. В последния двубой от 6-ия кръг столичани разбиха Кьолн с 4:0 на неговия стадион, а можеха и да вкарат още.

Джавайро Дилросън даде началото на головете с коварен шут в 23-ата минута, при който Тимо Хорн не успя да реагира. Малко след това холандският бързак удари и греда.

Четири минути преди почивката домакините получиха нов удар, след като защитникът Хорхе Мере беше изгонен заради много грубо влизане в краката на Владимир Дарида. Първоначално съдията му показа само жълт картон, но след това изгледа запис на ситуацията и промени решението си на червен картон.

През второто полувреме за отбора от Берлин беше лесно да увеличи аванса. Ветеранът Ведад Ибишевич вкара два бързи гола в рамките на 4 минути след контраатаки, като беше точен в 59-ата и 63-ата минути след центрирания отдясно. В 84-ата Дедрик Боята заби последния гол с глава след корнер.

Ако беше принципен, реферът Зьорен Щоркс трябваше да изгони още един играч на Кьолн - Зимон Тероде, за друго опасно влизане. Той обаче се задоволи само с официално предупреждение. В 78-ата минута същият този Тероде удари греда.

За “козлите” това е пета загуба от шест мача и те са 16-и в класирането.

Двубоят на “Райн Енерги Щадион” беше част от инициативите на домакините да отбележат гей парада в Кьолн, който се състоя през юли. В тази връзка те излязоха със специални екипи, на които имаше цветовете на дъгата, с което футболният клуб изрази своята подкрепа към хората с нетрадиционна сексуална ориентация.