Сензацията сред вратарите в Германия не успя да спре Фрайбург (видео)

Отборът на Фрайбург спечели и третото си гостуване през сезона в Бундеслигата досега и е на трета позиция - само на точка от лидера Байерн (Мюнхен). В среща от шестия кръг днес тимът надви Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 с победен гол на Джан-Лука Валдшмит девет минути преди края.

Фрайбург стигна до трите точки, независимо че срещу себе си имаше сензацията сред вратарите тази кампания - Зак Стефен. Стражът на Фортуна, който е преотстъпен от Манчестър Сити, спаси дузпа при 1:1 в 64-ата минута. Тогава американският национал парира удара на Лукас Хьолер.

Стефен вече има 36 спасявания и е далеч напред пред останалите вратари в германския елит, като вторият в тази класация е с 23 отразени изстрела. На няколко пъти вече той беше избиран за №1 за кръга сред играчите на своя пост. Стефен има два сезона и в школата на Фрайбург.

Иначе Фортуна поведе в 42-ата минута, когато Роувен Хенингс наказа с глава неразчетено излизане на другия вратар - Александер Шволов. Още преди почивката обаче гостите изравниха чрез Йонатан Шмид.

Отборът от Дюселдорф пропусна своя шанс в 72-ата минута, когато Кенан Караман излезе сам срещу Шволов, но на два пъти не успя да го преодолее. Девет минути по-късно Валдшмит прониза Стефен за победното 2:1 за гостуващия състав.

Фортуна стартира сезона с победа, но след това в шест поредни кръга взе само една точка.