Свободното падане на Селта продължава (видео)

Отборът на Селта беше безличен при гостуването си на Ейбар и загуби с 0:2 в среща от седмия кръг на Ла Лига. По този начин отборът няма победа вече от пет двубоя насам и след края на този кръг може да се окаже в зоната на изпадащите. В същото време за Ейбар това е втори последователен успех на “Ипуруа” и общ трети пореден мач без поражение.

До продължението на второто полувреме играчите от Галисия бяха отправили само един удар в очертанията на вратата, а във финалните секунди на добавеното време Яго Аспас пропусна дузпа след несериозно изпълнение “ала Паненка”.

Преди това футболистите на Ейбар си бяха подсигурили победата с два гола. Много силно се представи бившият играч на Селта Фабиан Ореяна, който реализира за 2:0 в 60-ата минута. Преди това - в 47-ата минута - съотборникът му Еду Експозито беше открил с красив прехвърлящ удар. Между двете попадения ВАР не зачете гол и на Такаши Инуи заради игра с ръка на състезател на баските при атаката.