Монако с втора поредна победа, Слимани показа класа

Отборът на Монако показва сериозни признаци на съживяване, след като постигна втора поредна победа във френската Лига 1.
Тази вечер момчетата на треньора Леонардо Жардим разгромиха у дома Брест с 4:1 в двубой от осмия кръг и събраха 9 точки, което им отрежда 12-ото място във временното класиране. Брест остана 17-и с 8 точки.
Домакините изковаха успеха си през втората част, когато отбелязаха три от попаденията. През първата част единственият гол на "Луи II" беше отбелязан от Бен Йедер, който откри за Монако в 26-ата минута.
След почивката Слимани, който се отчете и с две асистенции, удвои в 62-ата минута от дузпа, а Мартинш направи 3:0 в 73-ата минута. Само четири по-късно Менди върна в известна степен интригата, но Кейта Балде сложи точка на спора в 90-ата.
Така Брест остана без победа вече в девет поредни гостувания в Лига 1, като е записал за този период седем загуби и едва девет равенства, а допуснатите голове са вече 24.