Гранада пак стъпи на върха (видео)

Отборът на Гранада надделя с 1:0 над гостуващия Леганес в среща от седмия кръг на Примера. Антонио Пуертас вкара единствения гол в 28-ата минута, а той качи тима на Диего Мартинес на челната позиция. Андалусците със сигурност ще бъдат изместени след мадридското дерби.

Гостите от “Бутарке” направиха два пропуска малко преди да получат гол. В 23-ата минута Руи Силва се справи лице в лице с Юсеф Несири. При следващата атака на “лос пепинерос” Мартин Брайтуайт пропусна. В 28-ата Роберто Солдадо излезе на стрелкова позиция, стражът Хуан Сориано излезе и беше хванат в крачка. Нападателят на Гранада подаде назад към Антонио Пуертас, който шутира от 20 метра към опразнената врата. В 57-ата Руи Силва изби фронтален удар, а добавката на Солдадо също беше много опасна. До края на срещата опитите на гостите за изравнителен гол не донесоха такъв.