Неймар, Неймар и пак Неймар (видео)

Бразилският феномен Неймар донесе трета победа на Пари Сен Жермен след завръщането си в игра. Днес той реализира победния гол за 1:0 над Бордо като гост в мач от 8-ия кръг на Лига 1. Преди това той беше сторил същото при успехите със същия резултат срещу Страсбург и Лион. Тази вечер нападателят се разписа в 70-ата минута на празна врата след асистенция на Килиан Мбапе. С тази победа ПСЖ отново си върна лидерската позиция, която за няколко часа беше заета от Нант, който също днес надви Лион с 1:0 на чужд терен.

През седмицата съставът на Томас Тухел се беше изложил с домакинска загуба с 0:2 от Реймс, но отговори по най-добрия начин. Шампионите прегазиха Бордо, като домакините с мъка стигаха дори до средата на половината на ПСЖ. И все пак три минути преди края те претендираха за дузпа за нарушение на Идриса Гей, но реферът беше категоричен, че такова няма.

Неймар започна като централен нападател с Пабло Сарабия и Анхел Ди Мария по крилата. Възстановените от травми Килиан Мбапе и Мауро Икарди започнаха на пейката, като впоследствие в игра влезе само французинът.

Парижани бяха притиснали жирондинците, но голът така и не падаше. След час игра Тухел вкара Мбапе и това веднага даде резултат. В рамките на няколко минути световният шампион стигна до две възможности. В 70-ата той намери Ней Джуниър на празна врата и ПСЖ най-накрая излезе напред в резултата.

В 79-ата минута, от сходна ситуация, Мбапе избра сам да завърши и не беше точен.

Във вторник Пари Сен Жермен гостува на Галатасарай в Шампионската лига, където вече има една победа - срещу Реал Мадрид в първия кръг.