Уест Хам допусна обрат, но се спаси от загуба

Уест Хам удължи серията си без загуба в шампионата на шест мача, след като завърши 2:2 при гостуването на Борнемут. След отличното начало на сезона "чуковете" са трети в класирането с актив от 13 точки.

Двата отбора изиграха вълнуващ двубой на "Виталити Стейдиъм". Ярмоленко откри резултата в десетата минута с третия си гол за този сезон. Преднината на Уест Хам обаче се задържа само седем минути, тъй като Джошуа Кинг изравни. Първоначално бе вдигнат флага за засада, но след разглеждане със системата за видеоповторения попадението бе признато.

Второто полувреме не започна добре за тима на Пелегрини, който допусна гол 27 секунди след почивката. Калъм Уилсън изведе домакините напред, а малко по-късно пропусна великолепна възможност да вкара нов гол. Това се оказа решително, тъй като левият бек на гостите Аарън Кресуел изравни за крайното 2:2.