Волфсбург продължава без загуба (видео)

Волфсбург спечели с минималното, но достатъчно 1:0 гостуването си на Майнц 05 и така продължава без загуба от началото на сезона в Германия. “Вълците” имат три победи и три равенства след шест изиграни мача, а с днешния успех увеличиха точковия си актив до общо 12 пункта, които им отреждат шестото място във временното класиране. Днешната среща започна с няколко минути закъснение заради димки и факли, запалени в сектора с гостуващите фенове, които наложиха забавянето на първия сигнал на Феликс Брих

Марсел Тисеран отбеляза единственото попадение на “Опел Арена”, като това се случи още в деветата минута на срещата. Той вкара с глава след центриране на Максимилиан Арнолд, който прати топката в наказателното поле след късо разиграване от корнер.

Майнц остава в зоната на изпадащите и след този кръг с актив от 3 точки след 6 мача и само 5 точки.