Интер продължава без грешка в Серия "А", Алексис с противоречив дебют като титуляр (видео)

Отборът на Интер постигна шести пореден успех в Серия “А”, след като спечели с 3:1 гостуването си на Сампдория. Точни за победителите бяха Стефано Сенси (20'), Алексис Санчес (22') и Роберто Галярдини (61’), а за домакините - Якуб Янкто (55'). “Нерадзурите” завършиха мача с човек по-малко след червен картон на чилиеца в 47-ата минута.
С оглед на сгъстената програма на Интер Антонио Конте беше направил няколко промени от победата с 1:0 над Лацио в сряда. В защита 20-годишният Алесандро Бастони стартира вместо опитния Диего Годин. В халфовата линия пък мястото си запази единствено Марсело Брозович. Така редом до него започнаха Галярдини, Сенси, Антонио Кандрева и Квадво Асамоа. Дуото в атака беше изцяло подновено - Ромелу Лукаку и Матео Политано останаха на резервната скамейка. Те бяха заменени от Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес, за когото това беше първи мач сред стартовите 11 с екипа на тима. Домакините играха в схемата 3-4-1-2, като двамата в атака бяха ветеранът Фабио Куалярела и Емилиано Ариел Ригони.
С първия си точен удар Интер поведе в резултата. В 20-ата минута Стефано Сенси стреля от разстояние, топката рикошира в гърба на Алексис и влетя в противниковата мрежа. Чилиецът също се отчете с гол едва 120 секунди по-късно след асистенция именно на Сенси. Това е първи гол за него след трансфера си в тима. В 36-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, дело на Кандрева, но той веднага беше отменен заради засада. Малко след това Лаутаро добре се откъсна от противниковата защита, но неговият шут прелетя покрай вратата. Второто полувреме започна кошмарно за "нерадзурите". В 47-ата минута Алексис развали доброто впечатление за себе си от първата част, след като си изкара втори жълт и съответно червен картон заради симулация в противниковото наказателно поле. "Моряците" бързо се възползваха от численото си превъзходство и намалиха изоставането си в резултата още в 55-ата минута чрез Янкто. Гостите обаче не се уплашиха и в 61-ата минута възстановиха преднината си от два гола благодарение на Галярдини, който се разписа с добавка след избит шут на Брозович. До края на мача генуезците се опитаха да променят неговия развой, но техният опонент не позволи това да се случи.
Интер продължава да държи първото място в класирането с 6 победи от 6 мача. Подобен старт на сезона тимът не е имал от далечната 1966 година. В следващия кръг “нерадзурите” посрещат Ювентус на “Джузепе Меаца” в Дербито на Италия. В сряда пък гостуват на Барселона в сблъсък от Шампонската лига. Междувременно, Сампдория остава на последната позиция в италианския елит с актив от едва 3 точки.

САМПДОРИЯ - ИНТЕР 1:3

0:1 Сенси (20')
0:2 Алексис (22')
1:2 Янкто (55')
1:3 Галярдини (61')

Сампдория: Аудеро, Шабо, Березински, Коли, Депаоли, Екдал, Линети, Муру, Янкто, Куалярела, Ригони

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Галярдини, Брозович, Сенси, Асамоа, Лаутаро, Алексис