Шалке 04 свали Лайпциг от върха (видео)

Футболистите на Шалке 04 продължиха отличната си серия и записаха четвърта поредна победа, която ги изкачи до третото място в класирането на Бундеслигата. “Кралскосините” победиха с 3:1 при гостуването си на РБ (Лайпциг), нанасяйки двоен удар по съперника - това бе първа загуба за домакините, а освен това те сдадоха първото място в подреждането на германския елит. За последно тимът от "Фелтинс Арена" бе побеждавал лидера в първенството преди 8 години.

Гостите откриха в 29-ата минута след прекрасно изпълнение на заучено положение. Центиране от корнер намери Омар Маскарей, който отклони топката с глава към Салиф Сане, а той от своя страна я прати в мрежата, отново с глава за 1:0. Минути преди полувремето Шалке получи правото да изпълни дузпа, а Амине Aрит отбеляза от 11 метра, за да удвои - 2:0 в 43-ата минута. Мароканецът вече има 4 гола от началото на сезона, което е върхово постижение в кариерата му досега.

Дебютното попадение в Бундеслигата на Раби Матондо увеличи преднината на отбора от Гелзенкирхен до 3:0. 19-годишният юноша на Манчестър Сити завърши хладнокръвно с десния крак скоростна атака на своя тим в 58-ата минута, a асистенцията бе на името на Арит. Емил Форшберг намали изоставането на "червените бикове" с гол в 83-ата минута, но той дойде и с доза помощ от Александер Нюбел. Младият вратар на Шалке не успя да улови топката след силния шут и тя се озова във вратата му.

С днешните три точки Шалке увеличи актива си до 13 точки, колкото има и РБ (Лайпциг), като двата отбора са съответно на трето и второ място, а на върха е Байерн (Мюнхен).