Лампард видя първа победа на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси постигна първа домакинска победа в първенството от началото на сезона, след като спечели с 2:0 срещу Брайтън. "Сините" доминираха през цялата среща и заслужено стигнаха до успеха, който можеше и да бъде по-изразителен. Те поведоха малко след почивката, след като Жоржиньо се разписа от дузпа. Вилиан удвои аванса на лондончани в 76-ата минута и сложи край на интригата.

Лондончани натиснаха от първите минути. Отборът на Франк Лампард играеше на високо темпо и създаваше положения. Ейбрахам стреля неточно при първата добра ситуация, Вилиан пък се пробва с удар от дистанция. В 14-ата минута Маунт центрира от фаул, топката мина покрай всички играчи и се удари в гредата.

Брайтън успя да отрази първата вълна атаки на домакините и за известен период темпото спадна. Гостите дори накараха Кепа да излиза извън наказателното си поле в една от редките ситуации, в която погледнаха към вратата на съперника. Последваха две отлични възможности за Челси да поведе. Първата бе удар от воле на Баркли от близка дистанция, но той стреля право в тялото на вратаря. След това Алонсо стреля от въздуха, но встрани от вратата.

“Сините” започнаха активно и втората част и този път бяха възнаградени. Мейсън Маунт бе спънат от Адам Уебстър в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която потвърди след разглеждане на ситуацията с ВАР. Жоржиньо бе точен от бялата точка и изведе Челси напред в резултата. Попадението накара Брайтън да направи опит в нападение, но при едно от редките положения пред Кепа Грос стреля неточно с глава. След ъглов удар пък Дан Бърн нацели гредата.

Интригата приключи в 76-ата минута, когато Вилиан направи 2:0. При бърза атака на лондончани бразилецът получи топката отдясно, той напредна, навлезе в наказателното поле и стреля, топката се отклони в Бърни и не остави шансове на Мат Райън. Този гол пречупи гостите и тимът на Лампард можеше да отбележи и още голове до края на срещата.

ЧЕЛСИ - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Жоржиньо (50-д)
2:0 - Вилиан (76)