Ювентус се справи със съпротивата на СПАЛ (видео)

Отборът на Ювентус победи с 2:0 като домакин СПАЛ в първия мач от шестия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Миралем Пянич (45’) и Кристиано Роналдо (78’). Резултатът можеше да бъде и по-убедителен в полза на "Старата госпожа", но вратарят на гостите Етрит Бериша направи множество блестящи намеси, с което засенчи Буфон, който днес се превърна в италианския футболист с най-много мачове за клубен отбор.

Наставникът на домакините Маурицио Сари заложи на схемата 4-3-1-2. На вратата застана Джанлуиджи Буфон, за когото това беше двубой номер 903 на клубно ниво, изпреварвайки Паоло Малдини, който приключи кариерата си с 902 срещи за Милан. Интересното е, че бековете на “бианконерите” в този мач бяха Хуан Куадрадо и Блес Матюиди, тъй като титулярните такива отсъстваха по различни причини. Кристиано Роналдо се завърна в стартовия състав, след като пропусна мача с Бреша заради лека травма, а негов партньор в атака беше Пауло Дибала. Гостите от СПАЛ пък играха в 3-5-2 с Андреа Петаня и Габриеле Пончини в нападение.
В 9-ата минута Сами Кедира засече с глава центриране на Куадрадо, но ударът му премина покрай вратата. В 19-ата Бериша изби изстрел на Роналдо от добра позиция. В 34-ата минута Дибала завърши добра контраатака с шут, който обаче беше париран от противниковия страж. В 43-ата Бериша с крак спаси удар с глава на Аарън Рамзи от няколко метра разстояние, а секунди по-късно бранителят Франческо Викари застана на пътя на топката на голлинията след изстрел на Пянич. Това обаче не отчая босненеца, който още в 45-ата минута успя да отбележи гол с далечен шут, при който имаше и рикошет в противников играч.
В 54-ата минута Бериша отрази удар на Кедира с глава от непосредствена близост. В 67-ата стражът направи поредното си спасяване, този път след изстрел на Дибала, а малко след това изби и шут на Роналдо. В 75-ата минута Бериша парира нов удар на португалеца. В 78-ата Пауло Дибала центрира към Роналдо, който с глава промуши топката между краката на вратаря за 2:0. В добавеното време Кристиано се опита с воле да се разпише за втори път в мача, но противниковият страж се погрижи резултатът да си остане същият и след последния съдийски сигнал.
С трите точки днес Ювентус събра 16 и изпревари на първото място Интер преди мача на "нерадзурите" от тази вечер. СПАЛ остава на предпоследното 19-о място с 3 точки.

ЮВЕНТУС - СПАЛ 2:0
1:0 Пянич (45')
2:0 Роналдо (78')