Леверкузен постави нов рекорд и е готов за гостуването на Ювентус (видео)

Участникът в Шампионската лига Байер (Леверкузен) не остави никакъв шанс на Аугсбург и го разгроми с 3:0 като гост в мач от шестия кръг на Бундеслигата. С този успех отборът от “БайАрена” се доближи на точка от първото място.

Флориан Нийдерлехнер си вкара автогол в 34-ата минута в момент, в който домакините трудно успяваха дори да играят с топката. През първото полувреме това им се удаде само в 18% от времето.

Вторият гол закъсня на фона на превъзходството на “аспирините”, като падна в 76-ата минута и беше реализиран от Кевин Фоланд. В 84-ата Кай Хавертц направи 3:0.

Така беше подобрен рекордът за най-дълга серия в Бундеслигата, през която даден отбор не може да надвие друг. Аугсбург и Леверкузен вече са изиграли 17 двубоя на елитно ниво, като за това време баварците така и не успяват да се справят с този съперник - 6 равенства и 11 победи за Байер.

Във вторник Леверкузен гостува на Ювентус в мач от Шампионската лига, след което пък приема РБ (Лайпциг).