Айнтрахт не сбърка в Берлин (видео)

Новакът Унион (Берлин) загуби за трети пореден път в Бундеслигата. В откриващия мач от 6-ия кръг столичани отстъпиха с 1:2 на Айнтрахт (Франкфурт) и остават в опасна близост до зоната на изпадащите. Гостите бяха по-добрият отбор и заслужено си тръгнаха с трите точки, които ги изкачиха на седмата позиция.

Първото полувреме не предложи много положения пред двете врати. Най-добрата възможност се откри пред Марвин Фридрих от Унион, но Кевин Трап показа забележителен рефлекс и спаси.

Айнтрахт поведе в 48-ата минута с попадение на Бас Дост. Холандският таран вкара отблизо на празна врата, не и без помощта на щастлив рикошет. Четвърт час по-късно Джибрил Соу центрира отдясно и Андре Силва беше точен с глава за 2:0 в полза на "орлите".

Най-добрият период за Унион беше в края на срещата, когато тимът на Урс Фишер организира няколко добри атаки. В 86-ата минута Антони Уджа успя да върне интригата с хубав гол след пас на друга резерва - Шералдо Бекер, но за повече нямаше време.

В следващия кръг Унион ще гостува на Волфсбург, а Айнтрахт ще е домакин на Вердер (Бремен). Преди това обаче отборът от Франкфурт ще пътува до Португалия за мач с Витория (Гимараеш) в Лига Европа.