Царско село и Черно море не се победиха в двуостър мач (снимки+видео)

Отборите на Царско село и Черно море не успяха да се победят в първия мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1, като попадението за "царете" реализира Уесли Ната (49), а Мирослав Енчев (55) възстанови равенството. Отборите създадоха доста положения, а по веднъж гредите спряха Стефан Станчев и Георги Минчев. Мирослав Енчев пък получи директен червен картон в 75-ата минута след брутално влизане в краката на Родни Антуи.

49 Царско село - Черно море

И двата отбора не се намират в добра форма. Домакините бяха в серия от три загуби, като във всеки от тези мачове допуснаха по три гола във вратата си. Новакът в елита се смъкна на предпоследното 13-о място и има втората най-слабата защита към момента - с 19 инкасирани попадения. Черно море разпиля доста точки, но в миналия кръг се пребори за победата срещу Ботев (Пловдив) и е в средата на таблицата.

Двубоят тази вечер бе по-особен за старши треньора на Царско село Никола Спасов. Адмирала за първи път се изправи срещу тима, с който преди 4 години спечели Купата на България. Срещата на живо гледаха Цанко Цветанов и собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски.

Домакините започнаха силно срещата и още във 2-ата минута Родни Антуи изскочи сам срещу вратаря. Стефан Станчев настигна нападателя и го събори пред наказателното поле, за което получи само жълт картон. В 14-ата минута терена напусна капитанът на Царско село Веселин Минев, който получи контузия. В игра влезе Георги Минчев.

В 21-ата минута Мартин Кавдански получи жълт картон, след като закъсня с влизането си в краката на Мартин Минчев. Четири минути по-късно Стефан Станчев нацели десния стълб на вратата зад Мартин Димитров. Халфът изпълни фаул, но техничният му удар не се превърна в гол.
В 37-ата минута Мартин Минчев направи сериозен пропуск, останал очи в очи със стража на домакините. Талантът на Черно море си поведе топката прекалено силно, след което опита техничен удар покрай излезлия Мартин Димитров. Вратарят на Царско село успя да блокира удара и да улови топката.
В 40-ата минута удар на Родриго, само няколко метра пред голлинията, бе блокиран от Густаво Карбониери. Това бе и последното по-добро положение пред една от двете врати до края на първото полувреме. Част, в която тимът на Илиан Илиев имаше по-добрите ситуации, от които не успя да се възползва.
Четири минути след подновяването на играта Царско село поведе в резултата. Центриране от фаул на Антон Карачанаков намери Уесли Ната непокрит в наказателното поле. Футболистът на “царете” успя да се придвижи добре зад гърба на защитата и да забие с глава така ценното попадение за тима си. Минута по-късно Мартин Минчев можеше да изравни, но ударът му с глава не намери целта.

Черно море върна бързо гола след точен удар с глава на Мирослав Енчев. Защитникът засече центриране на Родриго от ъглов удар и не остави никакви шансове за намеса на Мартин Димитров.

В следващите минути темпото на игра поспадна, а положения липсваха. В 76-ата минута Мирослав Енчев получи червен картон след брутално влизане в краката на Родни Антуи. Защитникът влезе доста грубо в краката на нападателя, а проявата му не бе подмината от главния съдия Георги Кабаков. В 79-ата минута Георги Минчев не успя да изведе Царско село напред в резултата. След центриране от ъглов удар топката някак си достигна до Минчев, който протегна крак, но ударът му от няколко метра до голлиния се отби от външната страна на гредата и излезе в аут.
Минута по-късно Георги Минчев направи нов сериозен пропуск. Останал очи в очи с вратаря на "моряците", нападателят стреля покрай вратата. В 90-ата минута Мартин Минчев от състава на Черно море проби по левия фланг, навлезе към средата на терена, след което потърси далечния ъгъл. Ударът на младока обаче излезе в аут.
Така Царско село и Черно море откриха 11-ия кръг в efbet Лига с равенство в двуостър мач, в който и двата тима създадоха доста положения.