Чудовищни пропуски съсипаха Милан (видео)

Милан направи всичко възможно да загуби гостуването си на Торино и успя. "Росонерите" допуснаха обрат с 1:2 в мач, който можеха и трябваше да спечелят убедително. Кшищоф Пьонтек реаизира дузпа в 19-ата минута, но през второто полувреме "биковете" вкараха два гола за 4 минути чрез Андреа Белоти и изтръгнаха трите точки.

Футболистите на Милан сътвориха куп пропуски и през двете полувремена. Дори при 1:2 те имаха две стопроцентови положения, пропилени от Франк Кесие и Пьонтек. "Росонерите" не успяха да се реваншират пред феновете си за поражението с 0:2 в дербито с Интер преди няколко дни. Торо пък тръгна нагоре след последователните загуби от Лече и Сампдория.

В класирането "биковете" вече са на 6-о място с 9 точки, колкото имат още Наполи и Каляри. Милан се смъкна на 13-ата позиция с 6 точки и е отборът с втората най-слаба атака след тази на Удинезе. "Червено-черните" са вкарали само три гола в 5 мача, а Удинезе е с два - един от които именно срещу Милан при победата с 1:0 на старта.

Старши треньорът на Милан Марко Джамаполо направи няколко промени в стартовия състав. Давиде Калабрия се завърна след изтърпяно наказание и действаше на традиционната си позиция отдясно на защитата. Отляво пък започна новото попълнение Тео Ернандес, който бе предпочетен пред Рикардо Родригес.

Размествания имаше и в средата на терена. Вместо Лукас Билия като титуляр се появи Исмаел Бенасер, който беше избран за най-добър футболист на турнира за Купата на Африка през лятото. Франк Кесие и Хакан Чалханоглу бяха другите двама в халфовата линия на гостите, а триото в атака бе съставено от Сусо, Кшищоф Пьонтек и привлечения от Лил Рафаел Леао.

Аут за Торино бяха Виторино Париджини и Саша Лукич, които лекуват травми. Симоне Верди за първи път получи титулярно място. Юношата на Милан играеше зад двамата нападатели Андреа Белоти и Симоне Дзадза. Сред резервите бе бившият футболист на "росонерите" Диего Лаксалт.

Сезонът за "биковете" започна още през юли с участието в Лига Европа, където тимът се включи на мястото на отказалия се Милан. Хората на Валтер Мадзари обаче отпаднаха в плейофите от Уулвърхамптън и не стигнаха до груповата фаза.

Гостите от Милано направиха силно първо полувреме, в което откриха резултата, но пропуснаха и няколко чисти положения. В началните минути футболистите на Торино подходиха доста агресивно и пресираха дълбоко в противниковата половина, но "росонерите" изнасяха топката с бързи подавания. Първата голова възможност се откри пред Чалханоглу, който стреля от пряк свободен удар, но покрай вратата.

След четвърт час игра Сусо цетрира към Рафаел Леао, който беше фаулиран от Лоренцо Де Силвестри. Реферът Марко Гуида се поколеба, но все пак посочи бялата точка, а Пьонтек вкара втория си гол през сезона.

След попадението домакините се стъписаха и грешките им в отбрана зачестиха. Милан обаче не се възползва. Франк Кесие шутира покрай гредата, а Леао засече с глава центриране от десния фланг, но Салваторе Сиригу плонжира и изби в корнер.

В средата на полувремето стражът на "биковете" се справи и с тежък удар на Чалханоглу. Домакините нито веднъж не накараха Джанлуиджи Донарума да се намесва решително. Той се опита да им помогне с едно неразчетено излизане, но Белоти пропиля възможността, стреляйки в аут.

Играчите на Торино действаха доста грубо и получиха цели три жълти картона още до почивката.

Домакините започнаха да намират пролуки в защитата на Милан и в първите минути от втората част атаките им бяха много опасни. Единственият отчен удар обаче нанесе Ола Аина и Донарума изби в корнер.

Милан пък като по правило контраатакуваше отдясно. В една ситуация Пьонтек сбърка при последния пас, а малко по-късно полякът се озова непокрит в наказателното поле, но шутира на сантиметри от целта. Включилият се като резерва Кристиан Ансалди създаде паника в пеналта на Милан с няколко добри центрирания, но Дзадза закъсня и топката беше изчистена.

В 65-ата минута Бонавентура се завърна в игра, заменяйки Рафаел Леао, който и днес остави добри впечатления с играта си. Торино пък продължи да търси изравняването и го постигна в 72-ата минута с попадение на Белоти. Звездата на "биковете" стреля силно от границата на наказателното поле, а Донарума не се намеси достатъчно адекватно и топката спря в мрежата.

Само 4 минути по-късно Торо вече беше напред в резултата, а в прегръдките на съотборниците си отново попадна Белоти. Донарума първоначално отрази удар на Дзадза, но топката попадна на крака на Белоти. Италианският национал не я уцели добре при първия си опит, но след това с атрактивно изпълнение я прати във вратата - 2:1.

Джампаоло смени Бенасер с Анте Ребич, но Милан вече не контролираше събитията на терена, както преди това и "росонерите" регистрираха втора поредна загуба като гост на "биковете" след тази с 0:2 през миналия сезон. Тя обаче можеше да бъде избегната, ако не бяха шокиращите пропуски на Кесие и Пьонтек. Котдивоарецът финтира съперник и вместо да опъне мрежата от няколко метра ритна топката високо над вратата. В последните секунди пък Пьонтек бе намерен с перфектно центриране, но напълно необезпокояван стреля в Сиригу.

В следващия кръг Милан ще е домакин на Фиорентина, а Торино ще гостува на Парма.