Селта се спаси в последната минута (видео)

Селта и Еспаньол не се победиха и мачът помежду им завърши 1:1, а този резултат остави и двата отбора в долните етажи на класирането. Адриа Педроса откри в полза на гостите в началото на второто полувреме, но Селта се добра до равенството в петата минута на добавеното време благодарение на Санти Мина.

Преди този мач съперниците имаха само по една победа и с всички сили се стремяха към трите точки. Санти Мина можеше да даде аванс на домакините от Виго в 16-ата минута, но след удара му с глава топката мина покрай гредата. В средата на полувремето Рафиня Алкантара шутира от въздуха, но в аут.
Еспаньол действаше доста прибрано и търпеливо чакаша своя шанс. Той дойде в 48-ата минута, когато защитата на Селта "заспа" и Педроса от няколко метра насочи топката под гредата.

"Папагалчетата" се надяваха този гол да е достатъчен за победата. Те се бранеха спокойно, но сбъркаха в последните секунди на продължението и Санти Мина зарадва "Балаидос". Центрирането беше на Уго Майо, а завърналият се от Валенсия нападател скочи най-високо и направи безпомощен Диего Лопес.

В класирането Селта е на 15-о място с 6 точки. Отборът завърши наравно в три от последните си 4 мача.

Еспаньол е 18-и в таблицата с 5 точки. В следваия кръг съставът на Давид гайего ще посрещне Валядолид.