Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Баски шамар за Севиля - от 2:0 до 2:3 (видео)

Доскорошният лидер в Ла Лига Севиля изигра кошамрно второ полувреме и загуби с 2:3 от аутсайдера Ейбар, след като на полувремето на "Ипуруа" водеше с 2:0. Попаденията за тима от Андалусия отбелязаха Лукас Окампос (11') и Оливер Торес (33'), но след това отборът помисли, че всичко е решено и наказнието не закъсня. Фабиан Ореяна намали от дузпа в 66-ата минута, а другите голове за домакините, които до днес нямаха победа през сезона, вкараха Педро Леон и Хосе Анхел.

Старши треньорът на Ейбар Хосе Луис Мендилибар направи само една промяна в състава в сравнение с гостуването на Леванте (0:0), като в защитата се появи Пауло Оливейра. Кике водеше нападението на баския тим, а най-близо до него действаха Такаши Инуи, Фабиан Ореяна и Педро Леон.

Севиля допусна първа загуба в миналия кръг, като дори не нанесе точен удар във вратата на Реал Мадрид. Слд като беше титуляр във всеки от първите 5 мача в първенството, този път Люк де Йонг остана на пейката, заедно с Хавиер Ернандес. В тяхно отсъствие Юлен Лопетеги гласува доверие в предни позиции на Мунир Ел Хадади, а Оливер Торес беше предпочетен пред Франко Васкес в средата на терена. Сред титулярите личеше и името на Жоан Жордан, който бе привлечен през лятото именно от Ейбар.

Севилци не се притесниха от агресията на домакините в началото на двубоя и поведоха в 11-ата минута с гол на Окампос. Аржентинецът се измъкна от засадата и останал сам срещу Марко Дмитрович вкара дебютното си попадение с екипа на новия си тим. Сръбският страж на Ейбар излезе неразчетено малко след гола, но негов съотборник го подсигури и изчисти в корнер.

Гостите умело задържаха топката, а контрите им често изненадваха противниковата отбрана. В 25-ата минута Мунир получи подаване от десния фланг и нанесе хубав удар, но топката срещна напречната греда. Така се стигна и до втория гол, отбелязан от Оливер Торес в 33-ата минута. Атаката започна от Мунир, а Окампос намери по перфектен начин Торес, който се протегна и с шпагат прати топката във вратата.

Пабло Де Бласис замени ветерана Иван Рамис на почивката и Ейбар заигра много по-добре. Аржентинецът отправи опасен удар с едно от първите си докосвания до топката, а Севиля се прибра да брани преднината си. В 64-ата Ореяна шутира мощно над гредата, но секунди по-късно именно той открадна топката от резервата Жул Конде и превърна отсъдената дузпа в гол.

Домакините продължиха да притискат съперника. В 72-ата минута Гонсало Ескаланте пропусна с глава, а в 77-ата Педро Леон наказа нова непростима грешка в защитата на Севиля. Този път виновникът беше Диего Карлош, който не видя, че Томаш Вацлик е готов да улови топката и на практика асистира на Леон за 2:2.

Пълният обрат стана факт в 82-ата минута. Тогава Хосе Анхел матира Вацлик от пряк свободен удар и донесе първата победа на Ейбар за сезона, а това означаваше и второ поредно поражение за Севиля.