Болоня изпусна Дженоа, Парма си взе своето срещу Сасуоло след автогол

Отборът на Болоня пропусна да се поздрави с успех като гост на Дженоа в двубой от междинния пети кръг на Серия А. Срещата на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа завърши 0:0, като гостите пропуснаха дузпа десетина минути преди края.
С изпълнението се нагърби Никола Сансоне, който пробва с удар в стил "Паненка" да изненада румънския страж Йонуц Раду, но не успя да вкара топката. Така двете нули на таблото се запазиха, като гостите могат да съжаляват повече.
В друг мач от кръга Парма се измъчи срещу Сасуоло, нов крайна сметка се поздрави с успеха. Два гола на домакините бяха отменени,  а за капак Роберто Инглезе пропусна дузпа четвърт час преди края. Мачът мървеше към 0:0, когато дълбоко в добавеното време Мехди Бурабия си отбеляза автогол и така поднесе победата на Парма.