Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Каляри шокира Наполи в края (видео)

Отборът на Каляри поднесе сензацията в междинния 5-и кръг на Серия А, след като победи с 1:0 като гост един от лидерите в шампионата и участник в групите на Шампионската лига Наполи.

Успехът за сардинци донесе Лукас Кастро в 88-ата минута, който засече с глава едно центриране в наказателното поле Домакините завършиха мача с 10 души, след като влезлият като резерва Кулибали беше изгонен в края за неспортсменска изява (реплика към съдията). Загубата определено е несправедлива за Наполи, тъй като двубоят се игра основно пред вратата на Каляри, като неаполитанци отправиха над 20 удара в очертанията на вратата, уариха две греди, но топката все не влизаше.
Загубата отдалечи Наполи от челните позиции, като воденият от Карло Анчелоти тим вече е четвърти с 9 точки, колкото има и Каляри на петата позиция. Лидер е Интер, който продължава без грешка от началото на сезона, а втори е шампионът Ювентус с 13 точки.