Челси громи със 7:1 за Купата на лигата, още един талант блесна за лондончани (видео)

Челси разгроми със 7:1 Гримзби Таун на "Стамфорд Бридж" в среща от третия кръг на турнира "Карабао Къп" (Купата на лигата). Рос Баркли (4'), Миши Батшуай (7', 86'), Педро Родригес (43'-дузпа), Курт Зума (56'), Рийс Джеймс и Калъм Хъдсън-Одой (89') се разписаха за тима на Франк Лампард, а Матю Грийн (19') реализира почетното попадение за гостите. Джеймс не само се разписа в дебюта си, но и изработи два от головете на своите съотборници, оставяйки отлични впечатления.

Голямата новина в състава на домакините бе завръщането на Хъдсън-Одой, който игра за първи път от април. Рийс Джеймс, Марк Гуехи и Били Гилмор дебютираха за Челси. Миши Батшуай започна на върха на атаката, докато Тами Ейбрахам бе оставен на скамейката за началото.

Челси стартира ударно и до седмата минута вече имаше аванс от два гола. В четвъртата Педро намери Рос Баркли на около 25 метра от вратата, след което халфът реши сам да влезе в наказателното поле и с нисък изстрел стреля до близката греда - 1:0. Три минути след това центриране на Рийс Джеймс отдясно рикошира и се озова на пътя на Батшуай, който се обърна светкавично и стреля в ъгъла за 2:0.

В 19-ата минута отбраната на Челси за пореден път през този сезон допусна евтин гол. Дълго подаване бе оставено безпрепятствено да стигне до Хенсън, който свали с глава към Мат Грийн. Последният нанесе страхотен изстрел от 20-ина метра, с който не остави шанс на Кабайеро.

В 42-рата минута Зума бе фаулиран в наказателното поле - дузпа за Челси. Педро прати стража на Гримзби в противоположния ъгъл - 3:1.

В 56-ата минута Курт Зума направи 4:1, след като засече центриране на Джеймс отдясно. Самият Рийс Джеймс отбеляза дебюта си с гол след удар от 20 метра в 82-рата минута. В 86-ата Батшуай реализира второто си попадение за днес, а минута преди края Калъм Хъдсън-Одой оформи крайния резултат, след като получи от Батшуай, преодоля съперник и стреля до близката греда - 7:1.