Проклятието "Аталанта" отново застигна Рома (видео)

Аталанта сложи край на серията на Рома от три поредни победи във всички турнири, след като надделя над "вълците" с 2:0 на "Олимпико". С този успех тимът на Гасперини изпревари днешния си съперник и в момента заема трето място във временното класиране на Серия "А". Дуван Сапата, който се появи като резерва през второто полувреме, откри в 71-вата минута, а към края уцели и гредата. В 90-ата минута Мартен де Роон узакони успеха на гостите.
Така за пореден път Рома се препъна в Аталанта. Последната победа на "вълците" като домакин срещу този съперник бе през април 2014 година. В предишните 10 двубоя между тези отбори в Серия "А" Рома постигна само един успех.

Един Джеко отново водеше атаката на "вълците". Пелегрини и Дзаниоло му помагаха. Хенрих Мхитарян получи почивка, като вместо него започна Алесандро Флоренци. Кристанте и Верето бяха вътрешни полузащитници, а Крис Смолинг започна в центъра на отбраната за своя дебют с фланелката на Рома.

Йосип Иличич и Алехандро Гомес се завърнаха сред титулярите на Аталанта, а Сапата бе оставен на скамейката за началото. Руслан Малиновски също започна, както и Симон Кяер, който дебютира.

Двата отбора стартираха на много високо темпо, залагайки на открит и директен футбол. Атаките се редуваха и към двете врати в първите 20-ина минути, но без да се стига до интересни положения. Постепенно Рома взе инициативата.

В 28-ата минута Спинацола проби добре, след което центрира към близката греда, където Джеко засече, но в последния момент Паломино се намеси и блокира изстрела му. При последвалия корнер Голини увисна и това даде шанс на Смолинг да стреля с глава, но бранителят на Манчестър Юнайтед не успя да намери вратата. Няколко минути след това Джеко пропусна най-добрата възможност до момента, след като получи перфектно подаване от Спинацола и се озова очи в очи с Голини. Нападателят стреля към далечния ъгъл, но Голини спаси.

В 37-ата минута Иличич получи извеждащо подаване от Гомес и шутира от ждроб, но встрани от вратата. До края на полувремето Смолинг на два пъти се намесваше решително, пречейки на Иличич да излиза в чиста позиция.

В 59-ата минута Дзаниоло пропусна златен шанс да открие резултата, след като проби отдясно, преодоля един бранител, след което се справи и с Голини, но Толой блокира в последния момент.

Веднага след това Дуван Сапата замени Иличич в състава на Аталанта. Това се оказа преломният момент в този двубой

В 65-ата минута Хатебур бе изпуснат на далечната греда и не успя да засече отблизо центриране на Гомес. Малко по-късно и Паломино пропусна, след като бе оставен да стреля с глава след корнер, но ударът му премина встрани. По-добрата игра на Аталанта през второто полувреме даде резултат в 71-вата минута. Гомес пресече неточно дълго подаване на Верету, след което продължи към Фройлер, който асистира на Сапата. Колумбиецът овладя с левия крак и простреля Лопес от осем метра.

Сапата пропусна да вкара втори гол в 88-ата минута, след като получи в чиста позиция от Хатебур и стреля по земя. Лопес нямаше какво да направи, но топката срещна далечната греда.

Аталанта все пак стигна до втори гол в 90-ата минута, когато Мартен де Роон наказа груба грешка в защитата на "вълците" и с удар с глава отблизо оформи крайния резултат.