Диего Коща и Жоао Феликс донесоха победа за Атлетико преди дербито на Мадрид

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 2:0 Майорка в среща от междинния шести кръг на Примера, игран в Палма. Диего Коща (26) и Жоао Феликс (65) прибавиха трите точки към актива на мадридчани. С успеха Атлети временно се качи на лидерската позиция. В събота вечер Атлетико посреща Реал Мадрид. Нападателят на "лос колчонерос" си изкара глупав червен картон и ще пропусне дербито.
Диего Симеоне заложи на Диего Коща и Жоао Феликс в атака и гласува доверие на Витоло по левия фланг. Висенте Морено предпочете схема с един нападател: Анте Будимир.
Гостите от “Wanda Metropolitano” наложиха тотален контрол върху топката, докато домакините търсеха скорост при редките си атаки. В 16-ата минута островитяните сгрешиха, притиснати високо. Сантиаго Ариас получи отдясно, центрира към Феликс, който пропусна топката, а впоследствие Витоло шутира над гредата.
Десет минути по-късно Диего Коща реализира първия си гол за сезона. Коке центрира отдясно и доскорошният испански национал отбеляза с глава от седем метра - 0:1. В 30-ата съдията назначи дузпа за Атлети. Жоао Феликс опита ножичен удар, а Луис Састре блокира с ръка. Секунди по-късно реферът отмени решението след преглеждане на видеоповторение, на което се видя, че преди това 120-милионният португалец си помага с ръка.
В 36-ата Коща овладя с гръб към вратата и насочи към включилия се Ариас. Колумбийският бек отправи страхотен удар по диагонала и топката се отклони от гредата, излизайки в аут. В 44-ата вратарят на балеарци Маноло Рейна изби над гредата след много опасен удар с глава на Феликс.
В началото на второто полувреме “рохибланкос” се отърваха, след като измъкнаха топката след сериозна суматоха около голлинията. В 65-ата Атлетико още веднъж имаше голяма доза късмет, за да вкара за 0:2. Феликс шутира, топката се отклони от Будимир, удари се в гредата и премина голлинията. Алваро Мората влезе в 69-ата минута и десет минути по-късно беше изгонен. Той получи два жълти картона за броени секунди. Първият беше за разправия с Кампос, а вторият дойде заради реакция към съдията.