Новият лидер в Серия "Б" разби тима на Гълъбинов

Андрей Гълъбинов не игра за Специя, а отборът му претърпя тежка загуба с 0:3 при гостуването на Асколи от 6-ия кръг на Серия "Б". Домакините бяха пълновластни господари на терена и оглавиха класирането.

Резултата откри Никола Нинкович в 4-ата минута. Дузпата беше отсъдена за нарушение на Хуан Рамос. Уругваецът получи жълт картон, а в началото на второто полувреме беше изгонен. Преди това Алесио Да Круз вкара втори гол за Асколи, а след час игра се разписа и Матео Ардемани. В последните минути Матео Ричи от гостите пропусна дузпа.

Асколи събра 12 точки и е начело в таблицата. Следват Беневенто, Перуджа и Емполи с по 11 точки. Специя е 15-о място с едва 4 пункта.