Ливърпул имаше тежки мигове на "Стамфорд Бридж", но отново огорчи Челси и остава перфектен в Премиър лийг (видео)

Ливърпул постигна 15-а поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Челси на "Стамфорд Бридж". Така мърсисайдци остават с пълен актив след шест изиграни кръга и аванс от пет точки пред шампиона Манчестър Сити. Тимът на Юрген Клоп взе аванс от два гола до почивката след перфектно изиграни статични положения. Головете реализираха Трент Александър-Арнолд (14') и Роберто Фирмино (30'). Между тези два епизода ВАР правилно отмени гол на Сесар Аспиликуета. Ливърпул пропусна да вкара трето попадение, а Челси заигра много силно след 55-ата минута. Н'Голо Канте вкара страхотен гол в 71-вата минута, а в последните минути Ливърпул се защитаваше. Батшуай и Маунт пропуснаха чудесни възможности да изравнят, което означаваше, че лондончани за втори път бяха огорчени от Ливърпул, след като през август мърсисайдци победиха след изпълнение на дузпи в мача за Суперкупата на Европа.

Н'Голо Канте започна за първи път от 18 август. Мейсън Маунт до последно бе под въпрос заради травма в глезена, но се възстанови и стартира. Емерсон също се завърна след контузия, заменяйки отляво на отбраната Маркос Алонсо.

В състава на Ливърпул имаше две промени в сравнение с последния мач на отбора в Премиър лийг. Роберто Фирмино се завърна сред титулярите. Капитанът Джордан Хендерсън замени Алекс Окслейд-Чембърлейн в халфовата линия.

Двубоят започна на доста високо темпо, но Ливърпул бе отборът, който имаше предимство. В 13-ата минута Кристенсен фаулира Мане на границата на наказателното поле. Хендерсън, Александър-Арнолд и Мохамед Салах се подредиха около топката и взеха най-доброто решение. Салах чукна с пета, с което излъга стената на отбраната на Челси. Александър-Арнолд пък нанесе страхотен изстрел, пращайки топката в горния ъгъл. Това бе първи гол за десния бек от ноември 2018-а.
Междувременно Франк Лампард трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Емерсон отново получи контузия. На мястото му се появи Алонсо.
Челси опита веднага да отговори и направи две добри флангови атаки, които доведоха до корнери пред вратата на гостите. В 24-тата минута Тами Ейбрахам получи пас, който го изведе зад отбраната на Ливърпул. Голмайсторът на Челси обаче не успя да преодолее Адриан, който изби с коляно. Ейбрахам можеше да подаде и на Маунт, тъй като халфът бе в чиста позиция, но не го направи.
В 27-ата минута Аспиликуета прати топката във вратата на Адриан след серия от щастливи рикошети в наказателното поле на гостите. Лондончани помислиха, че са изравнили, но ВАР се намеси и правилно отмени попадението заради засада на Маунт в хода на атаката.
Две минути след това Ливърпул нанесе втори удар след статично положение. Този път Андрю Робъртсън центрира много добре след изпълнение на свободен удар, а Роберто Фирмино бе изпуснат от централните бранители и засече с глава.
В 38-ата минута Салах пропусна да вкара трети гол, след като се откъсна при една контраатака, но Кристенсен блокира изстрела му.
Малко преди края на първата част Лампард трябваше да извърши втора принудителна смяна, след като Кристенсен се контузи и на негово място влезе Зума.
В 45-ата минута Ейбрахам засече с глава центриране на Аспиликуета, но топката премина встрани.
Две минути след подновяването на играта Кепа спаси Челси от трети гол, след като реагира при хубав диагонален изстрел на Фирмино.
Ливърпул продължи да играе много по-добре в началото на втората част. В 51-вата минута Кепа отново показа рефлекс и и спаси на голлинията, след като Аспиликуета насочи топката към собствената си врата след центриране на Александър-Арнолд. В тази ситуация лайнсменът вдигна и флага си за засада на Арнолд, но повторенията не доказаха, че такава има в действителност.
В 59-ата минута и Челси създаде напрежение пред вратата на Адриан. Първо Ейбрахам засече с пета центриране отдясно, но топката премина встрани от далечната греда. Съдийската бригада погрешно отсъди корнер, след който шут на Канте профуча встрани.
В 69-ата минута Мане намери Салах с много добро дълго подаване, но египтянинът не си поведе добре и това даде шанс на Алонсо да изчисти. Две минути след това Челси намали след страхотен солов пробив на Канте през центъра и неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата на Адриан.
Девет минути преди края Алонсо бе изпуснат на далечната греда и засече с глава отблизо, но Адриан изби. В крайна сметка се оказа, че крайният бранител на Челси е бил в положение на засада, така че дори да беше отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен.
В 88-ата минута Батшуай бе много близо до това да изравни, след като засече с глава центриране на Алонсо отляво, но топката премина встрани. В последната минута и Маунт пропусна страхотна възможност след поредното добро включване на Алонсо отляво. Ударът на халфа от около седем метра обаче мина над вратата.