Реал Сосиедад също се намести на върха в Испания (видео)

Отборът на Реал Сосиедад стана четвъртият отбор с 10 точки, който гледа от челото на класирането в Ла Лига. Баските надвиха с 3:1 Еспаньол в Барселона в битка от петия кръг на Примера дивисион. Вилиан Жозе (18 и 34) и Александър Исак (75) бяха точни за “чури урдин”. Йосеба Салдуа си вкара автогол в 71-вата.

В 18-ата минута гостите се възползваха от разредената защита на каталунците. Микел Оярсабал напредна отляво и подаде зад гърба на защитата към Вилиан Жозе, който технично насочи към далечната греда - 0:1. Бразилският реализатор удвои в 34-ата след пас на Порту. “Седмицата” на гостите напредна в наказателното поле, финтира вратаря и подаде за Жозе, който насочи от седем метра - 0:2. В 44-ата Мартин Йодегор се отличи с чудесен рейд, комбинира с Йосеба Салдуа, но Диего Лопес спаси.
Барселонци започнаха по-активно второто полувреме. Естебан Гранеро и Джонатан Кайери пропуснаха в 52-рата и 59-ата минути. В 71-вата Салдуа си отбеляза автогол, връщайки надеждите на Еспаньол. Защитникът сам насочи в мрежата от около метър от голлинията, засичайки центриране отдясно. Четири минути по-късно Фернандо Калеро направи необяснима грешка, подавайки на Александър Исак. Той напредна в наказателното поле и се разписа с удар по диагонала - 1:3.