Джеко герой за Рома с гол в 94-ата минута

Звездата на Рома Един Джеко донесе инфарктна победа на своя тим при гостуването на Болоня от 4-ия кръг на Серия "А". "Вълците" спечелиха с 2:1 в последната секунда на
"Ренато Дал'Ара". Босненският голмайстор се превърна в герой за гостите, които играха последните минути с човек по-малко, тъй като
Джанлука Манчини беше изгонен. Преди това Александър Коларов от фаул в 48-ата минута даде предимство на римляните, а в 54-ата минута Никола Сансоне изравни от дузпа.
Вторият пореден успех на "джалоросите" изведе тима на трето място с 8 точки. Болоня пък прекъсна положителната си серия от осем поредни победи на своя стадион. Играчите на Синиша Михайлович, който изгледа срещата от местната болница, могат да съжаляват, че дори не победиха, тъй като имаха няколко чисти положения при резултат 1:1.
Около 22 000 по трибуни на "Ренато Дал'Ара" очакваха девети пореден успех на домакините в калчото, какъвто липсва на клуба от 1941 година.

Наставникът на гостите Фонсека заложи на същите 11, които победиха с 4:2 Сасуоло миналия кръг. Един Джеко водеше атаката, а Лоренцо Пелегрини беше плеймейкър, докато Джъстин Клуйверт и Хенрих Мхитарян действаха на двата фланга. Браян Кристанте и Жордан Верету бяха опорните халфове, докато четиримата в защита бяха Алесандро Флоренци, Федерико Фасио, Джанлука Манчини и Александър Коларов. Пау Лопес отново бе на вратата.

Домакините, които миналата седмица постигнаха исторически обрат от 1:3 до 4:3 в гостуването на Бреша, бяха с две промени сред титулярите. Андреа Поли и Матия Десто бяха заменили Блерим Джемайли и Родриго Паласио.

Първото полувреме беше много равностойно с малко положения за гол. Гостите имаха два удара отдалеч на Коларов и Флоренци, а веднъж и Палегрини стреля слабо в ръцете на Лукаш Скорупски.

Втората част започна с гол за Рома. Ветеранът Коларов беше точен от фаул пред наказателно поле. Дзаниоло замени Клуйверт, но веднага след това домакините получиха право да изпълнят дузпа, тъй като голмайсторът на "джалоросите" спъна Сориано. Сансоне застана зад топката и изравни. Последваха силни минути за домакините, които търсеха пълен обрат. Вратарят Лопес обаче спаси Рома. В 75-ата минута Джеко пропусна да върне преднината на своя състав.

Пелегрини също нямаше шанс пред гола, а Манчини остави гостите с 10 човека в 85-ата минута. Най-добрата възможност за гол беше в 90-ата минута, когато Джеко отново пропусна. Голаджията обаче попадна в прегръдките на своите съотборници в последните секунди на продължението, вкарвайки с глава от два метра.

Така Рома спечели първата си среща далеч от "Олимпико", след като досега и четири си официални мача за сезона бяха в Рим. Три в калчото и един в Лига Европа.
Болоня остана със седем точки след първото си поражение за тази кампания.