Борусия (М) се раздаде и превъзмогна шока от Лига Европа

Борусия (Мьонхенгладбах) успя да се съвземе след кошмарното 0:4 от Волфсбергер в Лига Европа в четвъртък, като записа първа домакинска победа за сезона. Отборът от “Борусия Парк” вървеше към ново разочарование, след като до 74-ата минута губеше с 0:1 от Фортуна (Дюселдорф), но с два гола на новото си острие Маркус Тюрам стигна до трите точки. Синът на Лилиан Тюрам донесе победата в 87-ата минута. За него това са първи голове в Бундеслигата.

С тази победа Гладбах събра 10 точки - с една по-малко от Байерн (Мюнхен). За Фортуна пък това е трето поражение и общо четвърти пореден мач без успех.

Гостите от Дюселдорф излязоха напред още в 6-ата минута, когато тъмнокожият Касим Нуху засече с глава.

Футболистите на Борусия дадоха всичко от себе си в търсенето на обрата. Те отправиха цели 11 изстрела в очертанията на вратата и в крайна сметка това им донесе победата. Тюрам изравни в 74-ата след подаване на Щефан Лайнер, а в 87-ата беше точен и за 2:1, след като преди това Рафаел разтресе напречната греда. Първоначално страничният съдия маркира засада при ситуацията за второто попадение, но след намесата на ВАР се видя, че голът е бил редовен.
Пореден силен двубой направи вратарят на Фортуна Зак Стефен, който е преотстъпен от Манчестър Сити.